Miasto i województwo ruszają z budową strefy

Strefa przemysłowa jest niezbędna w naszym mieście, dlatego prezydent Lubina Robert Raczyński – wspólnie z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim – podpisali dziś list intencyjny w sprawie utworzenia Dolnośląskiej Strefy Ekonomicznej S3. To oznacza intensyfikację działań w kierunku pozyskania inwestorów, a tym samym powstania nowych miejsc pracy.

Obaj partnerzy wspólnie zdecydowali, że strefa, która powstanie wzdłuż drogi S3, będzie zawierać w nazwie człon „dolnośląska” oraz nazwę drogi, przy której będzie zlokalizowana.

– Tereny wzdłuż dróg ekspresowych i autostrad to bardzo dobre lokalizacje dla wielu firm, nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Stąd zdecydowaliśmy, że strefa będzie miała w nazwie drogę S3, jako wskazanie jej lokalizacji – tłumaczy marszałek Przybylski, jednocześnie dodając, że przedsięwzięciem zainteresowanych jest wiele gmin, także z okolic Wrocławia, więc nazwa „dolnośląska” jest jak najbardziej trafna.

Prezydent Robert Raczyński zaznacza, że następnym krokiem po podpisaniu dzisiejszych dokumentów jest zwrócenie się do innych samorządów. – Utworzenie nowej strefy, ze względu na biurokrację, jest bardzo długim procesem, ale powoli zaczyna się ona materializować. Naszym następnym krokiem jest powołanie organu zarządzającego, który tak naprawdę będzie już zajmował się zagospodarowaniem tego terenu – tłumaczy włodarz Lubina. – Koncepcja jest taka, że będziemy skupywać grunty wzdłuż drogi S3 i liczymy tutaj na poważne wsparcie ze strony Agencji Nieruchomości Rolnych, który jest gospodarzem wielu terenów wzdłuż tej drogi. Otwarcie drogi S3 umożliwia zagospodarowanie terenów, które dotąd były wyłączone z użytkowania ze względów infrastrukturalnych – zauważa.

– Zapraszamy do współpracy wszystkie samorządy, które są wzdłuż dróg S3 czy S5, a także te, które mają atrakcyjne tereny gospodarcze, żeby przyłączyły się do naszego przedsięwzięcia – zachęca Cezary Przybylski.

Marszałek zwraca uwagę na jeszcze jedną kwestię – póki co rozwój naszego regionu kręci się wyłącznie wokół miedzi i kopalni. Najwyższa pora pójść w innym kierunku.

– Liczymy, że lokalizować będą się tutaj podmioty innowacyjne, które będą w stanie zagwarantować dobrze płatne miejsca pracy. W takich miejscach potrzebna jest też wykształcona kadra, dlatego tym bardziej cenna jest współpraca, jaką Lubin zawiązał z Politechniką Wrocławską.

Strefa z nowymi przedsiębiorstwami i miejscami pacy jest też niezbędna, jeśli chodzi o zagrożenia związane z pewną monokulturą. Mówiąc wprost przemysł w tym regionie nie może się opierać wyłącznie o miedź, bo ta się kiedyś skończy. Obok kombinatu muszą powstawać nowe technologie i nowe miejsca pracy – podkreśla Cezary Przybylski.

Fot. Konrad Dąbkiewicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
jupiter
jupiter
8 miesięcy 2 dni temu
Szkoda słów, dopiero jak zaczęło im się palić pod tyłkiem wzięli się do roboty, jak dzieci w szkole, i tacy ludzie rządzili Lubinem od kilkunastu lat, którzy markowali pracę, raz na 4 lata hucznie otworzyli park/halę i wystarczyło, ale w momencie, gdy ludzie wyjeżdżają z miasta i Lubin ma około 10 tyś mniej mieszkańców niż jeszcze kilkanaście lat temu (zbieg okoliczności) to na kilka miesięcy przed wyborami zaczęli „coś” robić, bo podpisanie listu intencyjnego to jeszcze żaden wynik, strefa nie powstanie, bo kRRól podpisze papierek i wskaże palcem, do tego trzeba wielomiesięcznych negocjacji i gotowej infrastrukturya, a pozytywny wynik takowych… Czytaj więcej »
janusz
janusz
8 miesięcy 8 dni temu
irytują mnie komentujący tu malkontenci którzy już teraz wiedzą, że nic z działań raczyńskiego nie wyjdzie. Inicjatywa ta zupełnie nie jest za późno, gdyż budowa S3 cały czas trwa, a podstawowym atutem planowanej strefy jest właśnie lokalizacja przy S3, więc o żadnym opóźnieniu nie ma mowy. Czy zaangażowanie władz regionu do promowania i rozwoju strefy to zły pomysł? Nie jestem zwolennikiem decyzji raczyńskiego, ale w tym konkretnym przypadku w 100% popieram jego działania. Wiem, że krytykującym na zlecenie ciężko zachować obiektywizm. Ale mam do was prośbę, żebyście nie kompromitowali opozycji, bo w tym przypadku swoim zachowaniem to właśnie robicie. Bądźcie… Czytaj więcej »
As
As
8 miesięcy 8 dni temu

Ale przecież 99% krytyki tutaj to właśnie krytyka konstruktywna. Ja nie twierdzę, że strefa nie ma sensu, może nawet i coś z tego wyjdzie, ale JUŻ BEZ RACZYŃSKIEGO. Nieudacznicy mieli kilkanaście lat na działania i nie ściągnęli choć jednego inwestora. Wystarczy poczytać te wszystkie wypowiedzi raczynskiego i jego popleczników przez te lata. Przecież to jest tragikomedia.

Anty_(R)olls(R)oyce
Anty_(R)olls(R)oyce
8 miesięcy 8 dni temu

Mając parcie na szkło i na wybory RR znów naobiecywał, ludzie z podległych mu urzędów wraz z rodzinami się podniecili, zagłosują na typa, a ze strefy jak zawsze będzie LIPA !!!

A to informacja z 2015 roku ”

2015-02-16, Aktualizacja: 2015-02-16 15:33

„Strefa przemysłowa w Lubinie w nowym miejscu? Strefa ekonomiczna w Lubinie jest skończona, nikt nie jest nią zainteresowany – przekonuje Robert Raczyński, prezydent Lubina.”

Tak więc podniecajcie się dalej, kolejne kilka lat, tylko pamiętajcie, ten stan też bywa szkodliwy dla zdrowia 🙂

impressed
impressed
8 miesięcy 8 dni temu

Jak na moje oko, to na 400ha zatrudnienie mogłoby znaleźć ok 10 000 ludzi !!!!. Trzymam kciuki żeby się udało. Inicjatywa jest jak najbardziej ok.

szok
szok
8 miesięcy 8 dni temu

A może by tak KGHM zamiast transferować miliardy do chile zechciał zainwestować w tworzonej strefie np w produkcję maszyn górniczych, turbin wiatrowych, kabli miedzianych, itp. A PiS mógłby pomyśleć albo o zwolnieniu KGHM z podatku w zamian za inwestycje w strefie i dywersyfikację produkcji, albo rząd z pieniędzy z podatku zamiast wydać je na kredkowe czy 500+ mógłby wydać je na przygotowanie terenów inwestycyjnych do sprzedaży.

Tajemniczy Don Pedro
Tajemniczy Don Pedro
8 miesięcy 9 dni temu

Super że władze samorządowe starają się coś w kwestii tworzenia nowych miejsc pracy robić. Szkoda tylko, że na budowę infrastruktury w strefie wzięte zostaną pieniądze z budżetu miasta, które powinny być wydawane na cele ogólnospołeczne. Jednocześnie PiS łupi KGHM podatkiem od kopalin, a pieniądze ze sprzedaży gruntów zasilą budżet centralny poprzez ANR. Myślę, że lubińscy posłowie z opcji rządzącej mieli by tu duże pole do POPiSu.

plebs
plebs
8 miesięcy 9 dni temu

materiał filmowy robi naprawdę wrażenie. Kierunek jak najbardziej słuszny. Lokalizacja idealna. Gratuluję genialnego pomysłu. Ludzie będą mieli blisko do pracy, a zarazem ruch wygenerowany przez strefę nie obciąży miasta.

Qwerty
Qwerty
8 miesięcy 8 dni temu

Decyzja spóźniona o kilkanaście lat! Gdy inni ściągali inwestorów, na co słusznie oburzali się lubinianie (że Lubin nic nie robi) Raczyński bredził, że „nie potrzebuje inwestorów, bo ma inwestora po drugiej stronie ulicy”. Teraz się obudził przeć wyborami. Co chwile konferencja, co chwilę wizualizacja. A jak mam gdzieś wizualizcje. Ja chcę konferencje, gdzie usłyszę: firma x zainwestuje w Lubinie i wybuduje to fabrykę … , co da tyle a tyle miejsc pracy!

ginger
ginger
8 miesięcy 8 dni temu
zupełnie nie rozumiem, co w tym złego że prezydent ogłosił współpracę z marszałkiem żeby promować tereny inwestycyjne. z tego co wiem, to tereny te są gotowe pod inwestowanie. Gminy pozmieniały już plany miejscowe, natomiast przedmiotowe grunty są własnością skarbu państwa, więc raczyński na ich sprzedaż i cenę nie ma żadnego wpływu. Jedyne co może zrobić to promować i jak się znajdzie inwestor negocjować zwolnienie z podatku od nieruchomości, wybudowanie drogi czy doprowadzenie wody. to wszystko. dzielenie na działki na tym etapie zupełnie nie ma sensu. Można to zrobić jak już się znajdzie chętny i określi swoje potrzeby. nie robił nic,… Czytaj więcej »
lubinianin
lubinianin
8 miesięcy 9 dni temu

Przemysł bez wątpienia to jest rzecz najważniejsza aktualnie dla Lubina, rzecz pilna i chyba trochę spóźniona. Ale lepiej w ogóle jak wcale. Oby się udało 🙂

górnik dołowy
górnik dołowy
8 miesięcy 10 dni temu

Zgadzam się z moimi przedmówcami. Pomysł ze strefą jest jak najbardziej ok. Trzymam kciuki za sukces.

Jakub z Lubina
Jakub z Lubina
8 miesięcy 10 dni temu

Niech Pan robi swoje i nie patrzy na kilku nieudaczńików życiowych którzy czują potrzebę dowartościowania się na tym forum poprzez obrzucanie innych błotem. Moje poparcie i całej mojej rodziny Pan ma.

As
As
8 miesięcy 8 dni temu

Jak wszyscy z rodziny pracują w UM i miejskich spółkach to nie wątpię, że Raczyński poparcie całej rodziny ma. Wystarczy pojechać do Polkowic, Legnicy czy Środy żeby zabaczyc jak bardzo Raczyński ze świtą zmarnowali przez te wszystkie lata potencjał Lubina.

Kleks
Kleks
8 miesięcy 10 dni temu

A ujadacie sobie pieski do woli, i tak nic wam to nie pomoże, a jedynie się tylko kompromituje ile. Raczyński miał super pomysł z ulokowaniem w tym miejscu strefy. 20 lat temu nikt nawet jeszcze nie myślał o S3 więc ta lokalizacja jest genialna i ma sens dopiero dzisiaj. I dobrze że powstaje dopiero dzisiaj, bo być może uda przyciągnąć inwestorów wdrażających nowe technologie i zmieni to profil miasta z robotniczego na naukowo-badawczy. Fabryka butów jest ok, ale te tereny powinny głównie wykorzystane przez firmy z sektora lotniczego.

Qwerty
Qwerty
8 miesięcy 8 dni temu

Firmy z sektora lotniczego ? Może jeszcze Rolls-Royce silniki tu jeszcze zacznie do samolotów robić? Zejdź na ziemie. Niedawno Lufthansa chciała zainwestować – no i inwestują – w Rzeszowie.

Jadwiga
Jadwiga
8 miesięcy 10 dni temu

Jak dla mnie to rewelacja. Trzymam kciuki aby się udało.

Halina przylesie
Halina przylesie
8 miesięcy 10 dni temu

Fajnie że coś się w tej ważnej kwestii dzieje. Chciałabym jeszcze widzieć zaangażowanie posłów PiS, bo bez poparcia rządu, ciężko będzie przyciągnąć jakiegoś znaczącego inwestora.

gosc
gosc
8 miesięcy 10 dni temu

Szału nie ma. Rzecznik rr prezentuje przez Prezydentaem Miasta i Marszałkiem Województwa wizje strefy , ale o 20 lat PO czasie. teraz to już inni samorządowcy sie tym zajmą. BAY, BAY!!! Adijos Caudijo

Rozbawiony
Rozbawiony
8 miesięcy 10 dni temu
Śmieszą mnie te wszystkie wpisy pseudoekspertów od rozwoju i ściągania inwestorów. Raczyński wszystko co może to robi: zmienił plan miejscowy pod strefę, buduje układ komunikacyjny -główną arterię strefy (połączenie Maczka z węzłem S3 oraz obwodnicę Krzeczyna), zaprojektował zbiornik retencyjny i zagospodarowanie wód opadowych. Z tego co widzę myśli również o jakimś podmiocie który przejmie tereny od KOWR, bo sprzedaż terenów przez KOWR to tragedia (pieniądze ze sprzedaży terenów inwestycyjnych powinny zostać zainwestowane w lokalną infrastrukturę a nie zostać wytransferowany do Warszawy). Teraz pole do popisu mają nasi lokalni posłowie, żeby poprzez różnego rodzaju agencje rządowe dotrzeć do inwestorów i ich… Czytaj więcej »
Qwerty
Qwerty
8 miesięcy 8 dni temu

Raczyński przez 20 lat nie potrafił jednej firmy do strefy na ustroniu nie potrafił załatwić!

Rocky
Rocky
8 miesięcy 10 dni temu

PO sukcesach Królowej w Wawie i PO magii Słońca Peru i Rostka w Lubinie można mówić tylko o wielkim szczęściu.POtworki – a gdzie macie swojego Króla – ma gość talent żeby taką armię wyprowadzić na szczaw a sam zgarnia fortunę i to w żywej gotówce

prawda
prawda
8 miesięcy 10 dni temu

Strefa, teraz, znowu przed wyborami?! W Lubinie już dawno powinny stać zakłady a nie dopiero grunty. Całe jedno pokolenie uciekło a zakłady i przyszłość zainstalowały się już dawno w: Polkowicach, Legnicy, Środzie Śl., Głogowie, Jaworze, a nawet w takim Chojnowie więcej się dzieje w tym zakresie. Tylko Lubin o tym nie myślał przez lata a jedynie przed każdymi wyborami w formie obietnic. Choć ma najlepsze atrybuty z wymienionych (drogi, lotnisko, kolej przemysłową, 80 tysięcy rąk do pracy) to nic tu się nie zadziało konkretnego, a ludzie poszli w ślad za pracą, kooperanci, podwykonawcy również !!!

Sss
Sss
8 miesięcy 10 dni temu

Skupywać grunty

Edmund
Edmund
8 miesięcy 10 dni temu

W kiepskim świecie kiepskie sprawy, marne życie i zabawy.
Są codzienne awantury – nie ma dnia bez ostrej rury.
Ojciec biega na bosaka: jest zadyma i jest draka…
Nikt nikomu nie tłumaczy, by spróbować żyć inaczej. Są nadzieje i miłości, są zwycięstwa i radości,
Są skandale i hałasy, na tapczanie wygibasy.
Choć problemy są kosmiczne, jest tu całkiem sympatycznie.
To jest właśnie Kiepskich życie, zobaczycie – uwierzycie!

Jędrek
Jędrek
8 miesięcy 10 dni temu

Czemu zawsze jak ktoś wrzuca wiersz „pochwalny” na prezydenta, nagle wrzucasz/wrzucacie jakieś głupie kopiuj-wklej piosenek, opisów z wikipedii itp? Pytam poważnie?

Bicie piany!
Bicie piany!
8 miesięcy 10 dni temu

Prezydent Lubina Robert Raczyński ubrany jak zwykle w niedopasowane ciuchy „buduje” strefę na cudzych( ARMIRu) gruntach …

wyborca
wyborca
8 miesięcy 10 dni temu

„Znowu w życiu mi nie wyszło”
Autor: Budka Suflera
Wykonanie: Robert Raczyński

Patka
Patka
8 miesięcy 10 dni temu

Sejm proceduje ustawę która znosi specjalne udogodnienia dla stref ekonomicznych i te same korzyści za kilka miesięcy będą obowiązywać w całym kraju. Więc panie RRaczku sie Pan spóźnij i kilkanaście lat. Przez 20 lat pańskich rządów prawie nikt u nas nie inwestuje i ciekawe kogo to wina? Polkowice i Środa Śląska rosną jak na drożdżach a Pan jak zwykle ma swoje fobie względem pisu i swojego nieróbstwa i pychy nie widzi.

Miś
Miś
8 miesięcy 10 dni temu

Teren to w większości gmina wiejska. Czy uzgodniliście to z wójtem Kielanem? Nie. Kielan jest zbyt mądry by się pokazywać z przegranymi. Cała ta wasza akcja to gra pod publiczkę.

Ja
Ja
8 miesięcy 10 dni temu

Wszyscy dobrze wiedzą, że to jest zwykła lipa wyborcza.

antyobłudnik
antyobłudnik
8 miesięcy 10 dni temu

Co, nie możliwe ! Prędzej kaktus na ręce mi wyrośnie niż powstaną zakłady w 80 tysięcznym mieście skoro w koło w sąsiednich miejscowościach już dawno powstały strefy i ściągnięto duży dobry biznes (dużych dobrych pracodawców). Dla tego te miejscowości tak się rozwijają, Lubin to zaścianek a strefa to spóźniona wyborcza ściema ! Praca, chleb, alternatywy, perspektywy to rzeczy najważniejsze o których w Lubinie już dawno zapomniano niestety. Teren to jedno działania i ściągnięcie wielkiego i powaznego biznesu to drugie.

I had a dream
I had a dream
8 miesięcy 10 dni temu

pRRezydent raczy nas tą samą obietnicą przed każdymi wyborami. Litości!

Bruno
Bruno
8 miesięcy 10 dni temu

Te zachowania naszego szeryfa można porównać do zachowań człowieka który działa w akcie desperacji.Jak kiedyś był utwór Budki Suflera”Ratujmy co się da”Poza tym słynny licznik długu bije już na alarm !!! To nie dług PO PiS PSL czy SLD tylko wasz bo to wy rządzicie Naszym miastem od lat.Dalej liczycie na głosy poparcia społecznego robiąc imprezy na:rynku”i na Błoniach.Na darmo.Ludzie ci mądrzy i inteligentni zrozumieli że są od lat tutaj w Naszym rodzinnym mieście przez was robieni w balona !!!

golec orkiestra & saksofonista band
golec orkiestra & saksofonista band
8 miesięcy 10 dni temu

na razie jest tam ściernisko, ale będzie San Francisco

RR
RR
8 miesięcy 10 dni temu

Czy firmy, które powstana na strefie będą mogły sie reklamować bu ha haaa

Horacyś
Horacyś
8 miesięcy 10 dni temu

Do L !!!!! weż się człowieku z PO albo innej zarazy stuknij w łeb! może napisz co RR zrobił z własnej i obiecanej przyczyny a co będzie później to zobaczysz

L
L
8 miesięcy 10 dni temu

Po 1 naucz się wysławiać, po 2 nie nawidzę platformy, a po 3 sam sie stuknij w ten swój łeb to może otrzeźwiejesz. Właśnie takimi marionetkami jak Ty najłatwiej się pomiata.

L
L
8 miesięcy 10 dni temu
Cieszycie sie ? To dobrze. Taki jest plan prezydenta, ze macie sie cieszyc i uciszyc. Gdy przeczytalem „ruszaja z budowa” , a nastepnie „podpisali list” to mnie pusty smiech ogarnal. To przykre ze wlodarze miasta z niebywale ogromnym i przetracanym potencjalem, a takze pracownicy tego portalu maja mieszkancow/wyborcow/czytelnikow za idiotow. To logiczne ze po powstaniu tak waznej drogi (przy ktorej prezydent nawet nie maczal nawet malego palca) powstanie pare stacji, sklepow, magazynow, czy innych siedzib. Oni napatocza sie sami, a on dalej bedzie wciskal ciemnote ze to jego zasluga (wiec musicie na mnie glosowac). Niebywala buta i arogancja. Agata meble… Czytaj więcej »
B.B
B.B
8 miesięcy 10 dni temu

Chyba tobie się gościu czy babo leki skończyły bo piszesz takie bzdety że tragedia !!!

L
L
8 miesięcy 10 dni temu

Leków brać nie muszę, a bzdetem to conajwyżej można określić twój komentarz, bo nie masz nawet żadnego argumentu, więc do kosza. Kolejny leming.

Lubin Syty
Lubin Syty
8 miesięcy 10 dni temu

List intencyjny = shit letter. Ja bym proponował podpisać jeszcze z Diecezją żeby z komina termalowskiego zrobić KRZYŻ. BRRawo Ty !

Pokażmy Światu
Pokażmy Światu
8 miesięcy 11 dni temu

Nareszcie coś rusza. Nie każdy może pracować w kopalni, a dobre zakłady pracy by się przydały w Lubinie. Mniejsze Polkowice mają strefe wypasioną, a większy Lubin przez wiele lat nie umiał się zorganizować. Heh

luka
luka
8 miesięcy 10 dni temu

Teoretycznie to mamy przecież już strefę ekonomiczną.

Lubin__
Lubin__
8 miesięcy 11 dni temu

ROBERT!!!! Co? ZA PÓŹNO!!!!

Heniek Niepobożny
Heniek Niepobożny
8 miesięcy 11 dni temu

Kampania wyborcza aż miło !!! Wczoraj pisali i posadkach PiS w KGHM ale nie zapominajmy o tym że posadki będą kolejne”sitwa w strefie”lub jak ktoś woli”sami swoi”.Dyrygent RR i jego orkiestra chcą grać dalej.Zobaczymy jak długo pogra ta orkiestra.

rico
rico
8 miesięcy 11 dni temu

no i znajdzie się jeszcze parę posadek w zarządzie strefy

Włodek
Włodek
8 miesięcy 11 dni temu

najważniejsze żeby ceny dali normalne dla inwestorów, a nie z kosmosu jak na tym nowym osiedlu „polesie”

Uczeń wierszoklety
Uczeń wierszoklety
8 miesięcy 11 dni temu

Nasz saksofon kochaniutki taki stał się zaradniutki,
że wysyła wciąż liściki, chyba trochę dla publiki?
Bo jak nazwać ten kabaret który coraz się odbywa,
do premiera, do prezesa, dziś marszałka do nas wzywa.
I tak mami nas listami, kRRól nasz wielki ukochany,
aby zyskać kilka procent przed samymi wyborami…
Oj nie tędy kRRólu złoty wiedzie zwycięstw Twoja dRRoga
na jesieni się przekonasz, jak poRRażka będzie sRRoga!

ja
ja
8 miesięcy 10 dni temu

haahah super! w 10!!

Mbo
Mbo
8 miesięcy 11 dni temu

Gościu jesteś Wielki !!! Dziękujemy za kolejną próbkę poezji na temat 🙂

Myszki Kiszki
Myszki Kiszki
8 miesięcy 11 dni temu

Lubin jest ekonomiczną potęgą regionu. Co prawda tylko w listach intencyjnych sołtysa Lubina i jego brygady, ale zawsze coś.

Julek
Julek
8 miesięcy 11 dni temu

Dolnośląska strefa…. czyli inni znowu pozyskają inwestorów, a bRRygada KRRóla nic. jest nadzieja że pRRzegRRają te wybory i w końcu się coś ruszy.
pytanie dodatkowe czy Pan Myrda widoczny na jednym ze zdjęć nie powinien być w tym czasie w pracy w MPWiK?

Andrzej
Andrzej
8 miesięcy 11 dni temu

Strefa ekonomiczna w której ponad połowa pracowników będzie z Ukrainy.W najlepszym wypadku kolejna strefa murzyna,gdzie polacy będa pracować za grosze u zagranicznych kapitalistów.
To jest ambicja naszych politykierów masakra !!!

Saksofon_Fan
Saksofon_Fan
8 miesięcy 11 dni temu

brawo panie Robercie za czujność i szybką reakcję, jednak chyba Pan coś przegapił?

„Cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną – zakłada ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, którą przyjął już Sejm i Senat. Nowe przepisy znoszą granice stref, stwarzają szanse na rozwój małych i średnich firm oraz innowacyjnych projektów. Jest szansa, że te przepisy wejdą w życie już w czerwcu 2018 roku.”

Jako
Jako
8 miesięcy 11 dni temu

A co z budową centrum przesiadkowym w Lubinie…?

Luzak
Luzak
8 miesięcy 11 dni temu

Wybory samorządowe to powinny być co pół roku…

Kama
Kama
8 miesięcy 11 dni temu

A co z mieszkaniami +czy pan prezydent myślał o swoich mieszkańcach czy trzeba jednak sprawę naglosnic wie może Pan prezydent ile czekać się na mieszkanie z od miast do 10 lat jak nie dłużej a nie każdego stać na kredyty jak pana prezydenta….

ciekawski
ciekawski
8 miesięcy 11 dni temu

Może jeszcze szanownej Pani samochód dać w prezencie? Bo Pani się przecież należy!

Żenada, przy obecnym wysypie ofert pracy nie móc być w stanie kupić własnego skromnego mieszkania.

Włodek Kostecki
Włodek Kostecki
8 miesięcy 11 dni temu
Czy ja dobrze odczytałem ze zdjęcia preambułę punkt 4: „Niniejszy list nie pociąga za sobą jakichkolwiek zobowiązań dla którejkolwiek ze stron” ? Czyli co, panowie spotkali się w prawie pustej sali przy kilku dziennikarzach, porobili nic nie znaczące fotki, potem uściski dłoni, a jak nic nie wyjdzie to nikt za to nie beknie nigdy? No kabaret tylko możliwy u naszego kRRóla. Nie wspomnę o tym, że znowu w jeansach a nie gajerku i nie wiedzieć czemu zapomniał zaprosić gospodarza gruntów, czyli Pana Kielana? Jak to chcesz zrobić nasz kRRólu, bez jego zgody? Liczysz, że na wybory wrzucisz nowego wójta? Bo… Czytaj więcej »
Jozef
Jozef
8 miesięcy 11 dni temu

Co za bzdura. Prezydent podpisał ustawę o „strefie ekonomicznej” na terenie całej Polski. Dotychczasowe Strefy straciły sens i dopiero Prezydent Lubina zaczyna „działać” przed wyborami.

wpDiscuz