Metraco Zagłębie z kompletem zwycięstw!

Dziewięć meczów – dziewięć zwycięstw – to bilans Metraco Zagłębia Lubin w obecnym sezonie. Dziś miedziowe wygrały po zaciętym spotkaniu z KPR Ruch Chorzów 23:22, do przerwy było 13:14.

Chorzowianki od początku postawiły liderkom rozgrywek trudne warunki. Po szybkim 1:1 i kolejnych udanych akcjach zawodniczek Ruchu dość niespodziewanie było 4:1. W ósmej minucie było już 6:2 dla miejscowych. Lubinianki zaczęły odrabiać straty, ale podbudowane udanym początkiem niebieskie wciąż utrzymywały prowadzenie. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy było 11:8, na szczęście końcówka tej części spotkania należała do miedziowych, które przed przerwą zniwelowały straty do jednej bramki.

Chorzowianki na prowadzeniu były jeszcze dwie minuty po zmianie stron – 15:14. Pięć minut później na tablicy wyników było 15:16 i od tego momentu to Metraco Zagłębie Lubin było cały czas na prowadzeniu. Chociaż kwadrans przed końcem przewaga miedziowych wzrosła do trzech bramek – 19:16, to gospodynie nie zamierzały się poddawać. Lubinianki w ostatnim kwadransie wygrywały 2-3 bramkami. Trzy minuty przed końcem było 23:20 dla lidera rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Dwa ostatnie trafienia były autorstwa chorzowianek, ale po końcowej syrenie z trzech punktów mogły cieszyć się podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

KPR Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin 22:23 (14:13)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz, Kuszka – Rodak 5, Lesik 4, M.Drażyk 4, Lesik 4, Jasinowska 4, Stokowiec 4, Piotrkowska 1, Masłowska, Doktorczyk, Lipok.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Semeniuk 2, Trawczyńska, Wasiak, Buklarewicz, Górna 7, Ważna 1, Jochymek 3, Wojtas 1, Belmas 2, Pielesz 3, Milojević.