Metraco Zagłębie w ćwierćfinale

42

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin odniosły pewne zwycięstwo w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Miedziowe wygrały na wyjeździe z pierwszoligowym MKS PR URBIS Gniezno 43:21 (20:10) i zameldowały się w ćwierćfinale rozgrywek.

Do dziesiątej minuty, kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku. Miejscowe były nawet na prowadzeniu. W jedenastej minucie mieliśmy ostatni remis (5:5), później na parkiecie toczyła się walka do jednej bramki. Do przerwy miedziowe prowadziły różnicą dziesięciu trafień, w drugiej połowie powiększyły tę przewagę ponad dwukrotnie.

MKS PR URBIS GnieznoMetraco Zagłębie Lubin 21:43 (10:20)

MKS PR URBIS: Kobyłecka, Olejniczak – Wojtkowiak, Niedzielska, Siwka, Różańska, Giszczyńska, Dolacińska, Chojnacka, Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Nowak, Rachela, Bielińska, Pudelewicz, Walkowska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik 1, Grzyb 3, Semeniuk 7, Trawczyńska 4, Buklarewicz 2, Rosińska 4, Górna 1, Piechnik 5, Jochymek 6, Wojtas 5, Belmas, Pielesz 4, Milojević 1.

Sędziowie: Ariel Dobosz (Bydgoszcz), Karol Piernicki (Grudziądz).
Delegat: Piotr Brenk (Gniezno).