Metraco Zagłębie nie zagra w finale

17

Metraco Zagłębie Lubin nie zagra w finale PGNiG Pucharu Polski. Dwubramkowa zaliczka z pierwszego spotkania nie wystarczyła, gdyż dziś Perła Lublin pokonała Miedziowe 25:17 (12:10). W niedzielę o godzinie 17:15 obie drużyny zmierzą się ponownie, tym razem w ramach rundy finałowej PGNiG Superligi.

W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie i grę bramka za bramkę. Wynik oscylował w okolicach remisu, co oznaczało promocję dla ekipy Metraco Zagłębia Lubin. W końcówce pierwszej polowy miejscowe wyszły na nieznaczne prowadzenie, ale wynik do przerwy 12:10 wciąż sprawiał, że wynik końcowej rywalizacji był sprawą otwartą.

Niestety początek drugiej połowy nie był udany w wykonaniu Miedziowych, które miały problemy ze zdobywaniem bramek. Pomimo dobrej postawy Moniki Maliczkiewicz w bramce Perła powiększała przewagę z pierwszej połowy. Trzynaście minut po zmianie stron lubinianki miały na swoim koncie tylko jedną bramkę, tymczasem lublinianki trafiały czterokrotnie. Początek drugiej połowy ustawił losy meczu, bo choć Miedziowe starały się jak mogły czas nie działał na ich korzyść. Perła wykorzystywała błędy Metraco Zagłębia i wygrała różnicą ośmiu bramek.

W kontekście rewanżu szkoda, że nie udało się zwyciężyć wyżej w pierwszym meczu, choć w pewnym momencie Miedziowe prowadziły już różnica ośmiu bramek. Metraco Zagłębie wciąż musi radzić sobie bez Moniki Wąż, Klaudii Pielesz czy Pauliny Piechnik, która doznała kotuzji w ostatnim meczu ligowym w Gdyni.

W niedzielę Metraco Zagłębie Lubin spotka się z Perłą Lublin ponownie. Tym razem obie ekipy zmierzą się ze sobą w meczu rundy Finałowej PGNiG Superligi Kobiet. Początek meczu w hali RCS o godzinie 17:15.

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:17 (12:10)

MKS Perła: Januchta, Gawlik – Repelewska 5, Nocuń 5, Gęga 4, Rosiak 4, Achruk 3, Drabik 2, Rola 1, Matuszczyk 1, Mihdaliova, Stasiak, Skrzyniarz.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz – Buklarewicz 5, Grzyb 3, Mączka 3, Semeniuk 2, Milojević 2, Rosińska 1, Górna 1, Trawczyńska, Wasiak, Belmas.

Sędziowali: Andrzej Chrzan i Michał Janas.

W pierwszym meczu: 25-23 dla Metraco Zagłębia Lubin.

Awans: MKS Perła Lublin.