Metraco Zagłębie Lubin wicemistrzem Polski!

1074

Szlagierowe spotkanie zakończyło rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2018/2019. „Święta Wojna” w hali RCS w Lubinie przyniosła wiele emocji i zwycięstwo Metraco Zagłębia 27:24! Już wcześniej było wiadomo, że srebrne medale zdobędą Miedziowe, a złote przypadną drużynie z Lubelszczyzny.

Na zakończenie sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi Kobiet spotkały się dwie najlepsze drużyny rozgrywek. W hali RCS w Lubinie Metraco Zagłębie podejmowało odwiecznego rywala, MKS Perłę Lublin. Dzisiejsze spotkanie było prawdziwym świętem piłki ręcznej, z głośnym i żywiołowym dopingiem po obu stronach. Po meczu nastąpiła dekoracja aktualnych mistrzyń i wicemistrzyń Polski. Miedziowe do srebrnych medali dołożyły zdobyty w ubiegły weekend Puchar Polski.

Mecz dwóch najlepszych drużyn zaczął się od trafienia Joanny Szarawagi, ale Miedziowe za sprawą Klaudii Pielesz szybko wyrównały. W ósmej minucie na tablicy wyników znów był remis, tym razem 3:3. Obie drużyny grały uważnie w obronie i starały się nie popełniać błędów. Zespół z Lubelszczyzny w krótkim czasie dorzucił dwie bramki i zrobiło się 3:5. Chwilę później to lubinianki były na prowadzeniu, rzucając trzy bramki z rzędu i łapiąc przy tym wiatr w żagle. Na parkiecie szalała skrzydłowa Miedziowych Adrianna Górna, która po dwudziestu minutach miała na swoim koncie już pięć trafień, a Metraco Zagłębie prowadziło 12:8. Do końca pierwszej połowy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej utrzymywały 3-4 bramkową przewagę i do szatni schodziły przy wyniku 16:13.

Drugą połowę Zuzanna Ważna rozpoczęła od „petardy” z drugiej linii. Pierwszą bramkę po przerwie przyjezdne zdobyły pięć minut po zmianie stron za sprawą Anety Łabudy, ale późniejszy dobry okres gry sprawił, że Perła w 40. minucie doprowadziła do remisu. Pół minuty później było już 19:17 dla Miedziowych, jednak kwadrans przed końcem wygrywała Perła i emocje zaczęły się od nowa. Bolączką lubinianek była gra w ofensywie. Dość powiedzieć, że w dwadzieścia minut drugiej połowy Metraco Zagłębie zdobyło tylko trzy bramki. Miedziowe obudziły się w bardzo dobrym momencie i pięć minut przed końcem z wyniku 20:23 wyszły na 23:23. Ostatnie minuty to już walka na całego! Dwie minuty przed końcem Zagłębie odzyskało prowadzenie, po bramce Jovany Milojevic! Kiedy karnego wykorzystała Kinga Grzyb stało się jasne, że to Miedziowe zakończą mecz zwycięstwem!

MVP Metraco Zagłębie: Adrianna Górna
MVP Perły Lublin: Garbriela Besen

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 27:24 (16:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Kuźmicka, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz , Wasiak, Górna 8, Piechnik 4, Ważna 2, Matieli 4, Jochymek 1, Belmas , Pielesz 1, Milojević 3.

MKS Perła Lublin: Gawlik, Januchta, Besen – Łabuda 3, Szarawaga 2, Moldrup 1, Kowalska , Gęga 1, Stasiak , Niesciaruk 2, Nocuń 1, Rosiak 5, Achruk 4, Urtnowska 2, Kowalska 2, Matuszczyk 1.