Memoriał – 1. dzień, sesja poranna

60

Rozpoczął się 20. Międzynarodowy Memoriał Henryka Krulińskiego. W sesji porannej odbędą się trzy spotkania. Zapraszamy na relację z meczów.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga mistrzyń Norwegii. Jeszcze przed upływem pierwszej połowy Larvik wypracował sobie 10-bramkową przewagę. A w pierwszym kwadransie dał sobie rzucić tylko trzy bramki. W drugiej połowie mistrzynie Białorusi systematycznie zmniejszały straty i zdołały odrobić kilka bramek. W norweskiej ekipie aż dziesięć bramek zdobyła Linn-Kristen Riegelhuth Koren.

2×25 min

Larvik HK – HC Gomel 28:23 (17:8)

Larvik: Rundbråten – Finstad Bergum 3, Duvholt Kaspersen, Løken, Rivas-Toft 1, Riegelhuth Koren 10, Breistøl, Stange 4, Wolff, Berglie 4, Tollbring 3, Hjertner, Christensen, Rosten, Morena 4, Moreschi.

Gomel: Burduk, Misachenka, Kumpel, Slauta, Vinakurava, Padasinava, Smolinh 4, Voranava, Dronava 2, Agbaba J. 5, Agbaba M. 6, Zdravković, Cater, Majarau, Zhurau, Kaleyeu, Padasinau, Shamanouskaya 1, Redka 4, Tsyrybka 1.

Już w trzeciej minucie przy stanie 3:0 dla miedziowych o czas poprosił trener mistrzyń Ukrainy. Wskazówki szkoleniowca Galiczanki pomogły, gdyż pięć minut później było już 5:5. Bramka Kingi Grzyb sprawiła, że lubinianki odzyskały prowadzenie. Reprezentacyjna skrzydłowa co chwilę dawała się we znaki rywalkom. W 15. minucie na parkiecie po raz pierwszy w barwach Metraco Zagłębia pojawiła się Alina Wojtas, która dwie minuty później zdobyła swoją debiutancką bramkę dla miedziowych. W końcówce pierwszej połowy wyróżniała się Adrianna Górna, po pierwszej połowie lubinianki prowadziły minimalnie.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut wyszły na 2-bramkowe prowadzenie, jednak wynik wciąż był sprawą otwartą, gdyż rywalki nie zamierzały składać broni. Dziesięć minut po zmianie stron znów był remis. Kolejne minuty to wciąż wyrówna gra, ale ze wskazaniem na Zagłębie, które prowadziło 1-2 bramkami. Mecz rozstrzygnął się pięć minut przed końcem, kiedy lubinianki odskoczyły na cztery trafienia.

2×25 min

Metraco Zagłębie Lubin – Galiczanka Lwów 23:19 (13:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Blik, Grzyb 5, Semeniuk2 , Wasiak 1, Trawczyńska, Jochymek 1, Piechnik 2, Ważna 1, Milojević 2, Marić 1, Górna 4, Belmas, Rosińska 1, Wojtas 2.

Galiczanka: Savchyn 5, Markevych, Stryukova 2, Konovalova 1, Sabova 1, Gladun, Poliak 2, Vasyliaka, Volovnyk 4, Davydiants 3, Cherep, Baranovych 1, Kosyk, Holovko, Haikova 5, Kolodiichak, Savchuk, Shtefan, Savchenko.

Po niespełna dziesięciu minutach meczu Patrycja Królikowska miała na swoim koncie już piąć bramek, a Pogoń prowadziła 9:4. W tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec mistrza Białorusi. To jednak wciąż szczecinianki dyktowały warunki gry i utrzymywał bezpieczną przewagę, powiększając ją w końcówce pierwszej odsłony. Do przerwy było już 18:9 dla Pogoni. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i ekipa prowadzona przez Adriana Struzika wygrała pewnie 33:24

Pogoń Szczecin – HC Gomel 33:24 (18:9)

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Janas 3, Płomińska 3, Stojanowska, Zawistowska 3, Cebula 3, Marcikovba 2 Nosek 2, Kochaniak 1, Królikowska 7, Senderkiewicz 2, Urbańska, Koprowska 1, Noga 6, Costa.

Gomel: Burduk, Misachenka, Kumpel 1, Slauta, Vinakurava, Padasinava, Smolinh 4, Voranava, Dronava 2, Agbaba J. 6 , Agbaba M. 5 , Zdravković, Cater, Majarau, Zhurau, Kaleyeu, Padasinau, Shamanouskaya 1, Redka 5, Tsyrybka .

Sobota 19.08.2017 (2x 25 min/połowa)