Raczyński wygrał, nie będzie drugiej tury (AKTUALIZACJA)

W Lubinie większość mieszkańców ponownie na prezydenta wybrało Roberta Raczyńskiego. Według nieoficjalnych wyników, zdobył on 59 procent głosów.

Robert Raczyński

W całym kraju trwa liczenie głosów, które Polacy oddali w wyborach samorządowych. W nocy podaliśmy cząstkowe wyniki, w tej chwili jednak znamy już dane ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Lubinie. Nic się nie zmieniło – wybory na prezydenta miasta wygrał Robert Raczyński z 59-procentowym poparciem. Będzie on rządził Lubinem przez najbliższych pięć lat.

– Dziękuję mieszkańcom za zaufanie i oddanie głosu na mnie. To pokazuje, że lubinianie postawili na dalszy rozwój miasta bez partii politycznych. Gratuluję wszystkim kontrkandydatom – mówi Robert Raczyński.

Krzysztof Kubów z Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 28 procent głosów. Pozostali kandydaci uzyskali po kilka procent. Na Agnieszkę Kubicę-Radek z Tak dla Lubina zagłosowało 5 proc. uprawnionych, na Grzegorza Zielińskiego z Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna oraz na Edytę Zawadzką z Miasto dla Mieszkańców po 3 proc., zaś na Arkadiusza Klingera z Kukiz’15 tylko 1 proc. wyborców.

To nieoficjalne wyniki. Czekamy na oficjalne ogłoszenie przez PKW.

Fot. Tomasz Folta

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz