Mają nowe boiska

Po 25 latach starań mieszkańcy Gorzycy doczekali się kompleksu sportowo-rekreacyjnego. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego kompleksu – mówił podczas otwarcia obiektu Jan Olejnik, sołtys Gorzycy.

– Idea boiska w tym miejscu powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jednak wiele przeciwności pozwoliło dopiero teraz sfinalizować budowę – przypomina sołtys Olejnik. – W latach 2011-2014 dzięki, staraniom Stowarzyszenia „Skowronek”, sołtysa i rady sołeckiej zmieniono plan zagospodarowania, aby można było przeznaczyć teren na cele sportowo-rekreacyjne. W roku 2014 nowym wójtem został Pan Tadeusz Kielan, który jest miłośnikiem sportu. Po konsultacji z mieszkańcami powstał projekt obiektu i w 2015 roku ruszyły prace. Środki na ten cel pochodziły z urzędu gminy i funduszu sołeckiego – dodaje.

Boisko do piłki nożnej, osobne do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, urządzenia sportowe, plac zabaw, siłownia plenerowa i wiata rekreacyjna – to wszystko składa się na kompleks sportowo- rekreacyjny, który powstał w Gorzycy.

W otwarciu obiektu wzięli udział zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy. Wszyscy brali udział w konkursach, przygotowanych przez strażaków i radę sołecką. Było przeciąganie liny, wyścigi na czteroosobowych nartach oraz strażacki tor przeszkód.

Pierwszy etap zadania, w ramach którego powstał plac zabaw oraz zamontowane zostały urządzenia sportowe kosztował prawie 68 tys. zł. Realizacja drugiego etapu, na który złożyło się wykonanie boiska, ogrodzenia, piłkochwytów, oświetlenia, nasadzeń i ustawienie elementów małej architektury pochłonęła ponad 316 tys. zł.

Źródło: ug.lubin.pl/AI

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Mają nowe boiska"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
A
Gość
A
11 miesięcy 6 dni temu

Impreza bardzo udana – Piszemy się na następną! Integracja zakończona sukcesem! Gorzyca pozdrawia Sołtysa!

123
Gość
123
11 miesięcy 6 dni temu

Brawo dla sołtysa!

wpDiscuz