Mają już świadectwa, za kilka dni matura

Lada moment zasiądą do matury, ale najpierw muszą odebrać świadectwa. Dla 746 tegorocznych lubińskich maturzystów właśnie zakończył się etap nauki w szkole średniej.

Kasia, Justyna i Angelika

Po kilku latach nauki w szkolnej ławie, dziś otrzymali w końcu upragnione świadectwa. Większość absolwentów z pewnością pójdzie teraz na studia, inni wolą od razu podjąć pracę. Bez względu na to, jakie podejmą dalsze kroki – właśnie zakończyli jeden z ważniejszych etapów w swoim życiu.

Uczniowie ostatnich klas liceów i techników kończą rok szkolny wcześniej niż ich młodsi koledzy, ale jeszcze nie mogą odetchnąć z ulgą. Za kilka dni egzaminy maturalne, a potem najdłuższe wakacje w życiu.

I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie opuściło dziś 193 uczniów. Przyszli maturzyści nie kryją, że będą tęsknić za „Kopernikiem”. – Ta szkoła to nie tylko stricte nauka. To cała kultura, która panuje dookoła tej szkoły. Atmosfera jest niepowtarzalna – uważa Ania, jedna z absolwentek.

– Ta szkoła to nie jest pusty gmach. Czuć tutaj świeżość, pomysły i pewien niepowtarzalny rodzaj kultury. Przez trzy lata nie wbijali nam jedynie książek do głowy, ale fundowali całą gamę zajęć wzbogacających. Dni Kultury, wymiany młodzieżowe, wycieczki do Danii. Dużo by wyliczać. Sądzimy, że oferta w innych szkołach nie jest taka urozmaicona jak tutaj – cieszą się Kasia, Justyna i Angelika. – Jesteśmy w czołówce szkół pod względem nauki. Jesteśmy dumne, że mogłyśmy chodzić do tej szkoły – dopowiadają.

W uroczystości wręczenia świadectw wzięli udział uczniowie z rodzicami oraz zaproszeni goście. Prezydent Robert Raczyński był tam jako włodarz miasta, ale też jako ojciec. – Moja najmłodsza córka kończy dzisiaj tę szkołę. Za kilka dni pisze maturę, którą przejmuję się o wiele bardziej niż swoją, pisaną lata temu – powiedział nam prezydent.

Robert Raczyński – prezydent Lubina

Włodarz gratulował dziś maturzystom ukończenia szkoły, a także życzył powodzenia na egzaminach.

– Zobaczycie, że wasze życie dopiero teraz nabierze rozpędu. Przyjaźnie, które tu zawarliście, będziecie kontynuować latami – mówił do nastolatków.

I Liceum Ogólnokształcące osiąga wysokie wyniki z nauce. – Wielu z naszych uczniów może poszczycić się świadectwem z wyróżnieniem. Najwyższa uzyskana w tym roku średnia to 5,89. Klasa maturalna z najlepszymi wynikami ma średnią prawie 5,0, a dokładnie 4,98. Średnia z ocen wszystkich naszych trzecioklasistów to 4,52 – informuje Józef Marciniszyn, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie.

A jakie uczniowie mają plany na przyszłość? Czy myślą już o akademiku i stancji, czy drżą na myśl o egzaminie dojrzałości? – Uczestniczyłam w zajęciach z zakresu ekonomii, które odbywały się w szkole. Temat zaciekawił mnie do tego stopnia, że postanowiłam aplikować na uczelnie ekonomiczne. Myślałam o Poznaniu lub Wrocławiu, ale to jeszcze nic pewnego – mówi Wiktoria, tegoroczna maturzystka.

Niektórzy uczniowie już dokonali wyboru. Jedni będą bliżej rodziców, inni marzą by wyjechać dalej. – Mamy już konkretne plany i kierunki. Politechnika Wrocławska, Szkoła Główna Handlowa i Anglia – opowiadają kolejno Kasia, Justyna i Angelika.

Z myślą o tegorocznych maturzystach zorganizowano pierwszy dzień festiwalu food trucków w lubińskim rynku, który rozpocznie się dziś po południu. Będzie można zjeść, pogadać i potańczyć. Szczególnie maturzystom dedykowana właśnie impreza w stylu hawajskim.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Piti
Piti
8 miesięcy 18 dni temu

Zreszta teraz studia i dyplomy sie nie licza tylko uklady i znajomosci. Kto kogo zna zeby dobry stolek zalatwic. Znam osoby ktore skonczyly szkole srednia a maja wyzsze stanowiska niz ludzie po studiach wyższych renomowanych uczelni. Dlaczego? Bo maja lepsze plecy. O to tylko chodzi. Czasami nie warto isc na studia bo nie ma gwarancji pracy po ukonczeniu. 5 lat ciężkiej nauki i kasy wydanej za szkole 2600zl semestr. A pozniej co? Nic…. Urzad pracy wita was.

Piti
Piti
8 miesięcy 18 dni temu

Maturzysci zobaczycie sami jakie studia sa niesprawiedliwe. Wiedza to jedno a studia to drugie.

Magda
Magda
8 miesięcy 19 dni temu

Maturzyści z jednej tylko placówki oświatowej w Lubinie zakończyli rok szkolny? Może warto zrobić relację z innej szkoły niż I LO czy nie warto? Maturzyści, wszyscy maturzyści, powodzenia!

good night left side
good night left side
8 miesięcy 19 dni temu

Zgadnij Magdaleno skąd będzie relacja o rozpoczęciu matur.
I tak jest co rok. Powodzenia !!!

Cham
Cham
8 miesięcy 19 dni temu

Jak ja nienawidzę tego naszego kRRóla! Spójrzcie na ten ryj przecież to drugi półtusek zakłamany i pazerny na władzę a przed wyborami taki do ludzi! Zakłamaniec i obłudnik! Precz z miasta! Oczywiście zaraz zbiorą się lizodu*y i będą wynosić go na ołtarze! Wszyscy wyborcy kRRóla są tacy sami jak to całe PO Nowoczesna i KOD. Żeby nie było na PiS i inne wynalazki też s*am kakaowy nadzieniem ale ta 3ka pierw wymieniona to totalne bezmózgie lewaki!

good night left side
good night left side
8 miesięcy 19 dni temu

Aż normalnie postawie Ci piwo kiedyś za ten kom. Święte słowa Panie Cham

Stefan
Stefan
8 miesięcy 19 dni temu

Uwaga młodzi teraz nie liczą się dyplomy tylko uklady !

Piti
Piti
8 miesięcy 19 dni temu

Na studiach lekko nie będzie. Nie myślcie o imprezkach baletach i piciu. Trzeba ostro ryc żeby zdać rok za rokiem. 5 lat ciężkiej pracy jak w 1 Lo a nawet bardziej.

wpDiscuz