Mają dodatkowe pieniądze dla bezrobotnych

Dodatkowych ponad 600 tys. zł pozyskał lubiński urząd pracy. Pieniądze zostaną przeznaczone na aktywizację bezrobotnych z naszego regionu.

O pieniądze lubiński pośredniak wnioskował w odpowiedzi na ogłoszenie Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Ministerstwo pozytywnie rozpatrzyło wniosek i przyznało tutejszemu urzędowi 611,1 tys. zł w ramach rezerwy Funduszu Pracy.

Jak informuje Iwona Isztwan z Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie, dodatkowe środki skierowane będą do bezrobotnych zarejestrowanych w tutejszym urzędzie, a będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tj.: osób długotrwale bezrobotnych (zarejestrowanych w urzędzie ponad 12 miesięcy) oraz osób powyżej 45. roku życia.

W ramach pozyskanych środków urząd przewiduje pomoc dla 85 osób bezrobotnych. Zaplanowano następujące formy wsparcia:

– staże, trwające od 4 do 6 miesięcy, wnioski pracodawców będą realizowane
a osoby bezrobotne kierowane na staż w sytuacji, gdy pracodawca po jego zakończeniu deklaruje zatrudnienie na 3 lub 6 miesięcy,

– szkolenia zawodowe – szkolenia mogą być sfinansowane w sytuacji, gdy wnioskujący przedstawi dokument od przyszłego pracodawcy potwierdzający, że po zakończeniu wskazanego szkolenia pracodawca go zatrudni,

– refundacje części kosztów wynagrodzenia oraz składek ZUS w ramach prac interwencyjnych, refundacja będzie możliwa przez okres 6 miesięcy, po jej zakończeniu pracodawca jest zobowiązany do dalszego zatrudnienia refundowanego pracownika przez kolejne 3 miesiące,

– refundacje części kosztów wynagrodzenia dla osoby po 50. roku życia przez okres
12 miesięcy, po jej zakończeniu pracodawca jest zobowiązany do dalszego zatrudnienia refundowanego pracownika przez kolejne 6 miesięcy,

– środki na sfinansowanie utworzenia stanowiska pracy w ramach doposażenia
lub wyposażenia stanowiska pracy, kwota refundacji to 20,0 tys. zł, pracodawca jest zobowiązany do zatrudniania do utworzonym stanowisku przez okres 24 miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy.

Zainteresowani pracodawcy oraz osoby bezrobotne mogą już składać wnioski w urzędzie pracy. Te będą przyjmowane aż do wyczerpania środków.

Dodatkowo, urząd otrzymał środki na organizację staży w placówkach Agencji Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa dla osób długotrwale bezrobotnych i mieszkańców terenów wiejskich.

Źródło: PUP Lubin/Iwona Isztwan

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
freedom
freedom
8 miesięcy 2 dni temu

moja babka rzuciła pracy bo miała tam złe pracowała 15 lat.. szuka pracy.a jak się okazuje nie może otrzymać zasiłek bo sama rzuciła pracy. czy wy jestescie normalni?

Diabelski Młyn
Diabelski Młyn
8 miesięcy 2 dni temu

Kasa wyrzucona w błoto zwiększyć zasiłki dla bezrobotnych co aktywnie szukają pracy a nie mogą jej otrzymać jak żyć za 800zł zasiłku jebni… się w głowy.

wpDiscuz