Lubińskie „Sokoły” na podium młodzików

64

W Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce. W imprezie tej bardzo dobrze spisali się zawodnicy lubińskiego „Sokoła”.

Złote medale w biegach płotkarskich – na 80 metrów przez płotki (12,42) oraz na 200 metrów przez płotki (31,88) zdobyła Julia Góreczna (trener Andrzej Szczupak), a także złoty medal w skoku w dal zdobyła, wynikiem 5,25 Emilia Wawrowska (trener Mariusz Knull). Na trzecim miejscu podium w męskim skoku w dal, z wynikiem 5,59, stanął Arkadiusz Daniel, który wynikiem 11,80 zajął również VI miejsce w biegu na 100 metrów (trener Mariusz Knull).

Na wyróżnienie zasłużyli również: Karol Garbaczewski piąty w skoku w dal (5,50), Zuzanna Wiśniewska szósta w biegu na 1000 metrów (3:27,11,), Wiktoria Widulińska siódma w biegu na 600 metrów (1:53,6), Jędrzej Majewski – dziesiąty w biegu na 300 metrów (40,46), Przemysław Janic w biegu na 100 metrów (12,82), Aleksandra Karamon w biegu na 300 metrów (47,25), Emilia Turbak w biegu na 300 metrów (48,75) oraz Kacper Kosonoga w biegu na 300 metrów (44,27) .