Lubiński projekt potrzebuje głosów

1235

Można już głosować na najlepsze projekty w czwartej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W tym roku do wzięcia jest łącznie 1,35 mln zł. Sporą szansę na dofinansowanie ma także lubiński projekt. Do tego jednak potrzebne są głosy internautów. Plebiscyt potrwa do 26 maja.

„Aktywny Dolny Śląsk” ma pomóc mieszkańcom województwa w rozwoju i popularyzacji sportu i turystyki. O tym, który pomysł zostanie poparty dotacją, zadecydują sami Dolnoślązacy. Wygrają te projekty, które zdobędą najwięcej głosów internautów.

W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na program 1,35 mln złotych. Pula ta została równo podzielona między pięć subregionów (na każdy subregion po 270 tys. zł). W całym województwie do plebiscytu zakwalifikowano 159 wniosków, z czego 37 to pomysły mieszkańców z byłego województwa legnickiego.

Wśród tegorocznych projektów znalazła się również wspólna inicjatywa Muzeum Historycznego w Lubinie i Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Mowa o Biegu Młodego Rekruta, Jest to bieg przełajowy z różnego rodzaju przeszkodami dla dzieci i młodzieży. Jego uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy wiekowe: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat. Do pokonania będzie maksymalnie 1,5 kilometra po ścieżkach lubińskiego Parku Leśnego. Na trasie zawodów na uczestników będzie czekać co najmniej 10 przeszkód naturalnych oraz przygotowanych przez organizatorów (małpi gaj, pajęczyna, bagna, itp.), których pokonanie wymaga od zawodników umiejętności sprawnego czołgania się, wspinania czy skakania Całe wydarzenie odbędzie się 21 września i będzie miało charakter pikniku rodzinnego. Na zakończenie biegu każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal.

Realizacja tego pomysłu pochłonie 17 tys. Dofinansowanie może w tym przypadku wynieść aż 15 tys. zł, ale, aby tak się stało, potrzebne są nasze głosy.

Głosować może prawie każdy mieszkaniec województwa. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, telefon komórkowy i ukończone 16 lat. Głosować można tylko poprzez stronę internetową Aktywny Dolny Śląsk. Każdy głos będzie potwierdzony bezpłatnym kodem SMS wysłanym na podany numer telefonu komórkowego. Z jednego numeru telefonu będzie można zagłosować tylko raz. W sierpniu ogłoszona zostanie lista zwycięzców, a projekty będą realizowane od początku lipca do końca tego roku.

Pełną listę projektów można zobaczyć tutaj

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość