Lubinianki pokonały Ruch

40

W meczu 20. kolejki PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin pokonało KPR Ruch Chorzów 26:22 (14:12).

Miedziowe do meczu z Ruchem przystąpiły bez nominalnej kołowej. Tę rolę pełniła dziś Agata Wasiak, która wypadła znakomicie.  Oprócz Jovany Milojević sztab szkoleniowy Metraco Zagłębia Lubin nie mógł też dziś desygnować do gry reprezentacyjnej skrzydłowej Kingi Grzyb oraz rozgrywającej Klaudii Pielesz.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do czwartej minuty, wynik otworzyła Karolina Jasinowska. Chwilę później podwyższyła Magdalena Drażyk. W siódmej minucie mieliśmy pierwszą bramkę dla miedziowych autorstwa Agnieszki Jochymek. Na pierwsze prowadzenie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wyszły po kwadransie gry, Autorką bramki na 7:6 była Adrianna Górna. Ruch nie zamierzał się poddać i głównie za sprawą Magdaleny Drażyk znów wyszedł na prowadzenie. Przy stanie 9:10 o czas dla miedziowych poprosiła Bożena Karkut. Później Ruch wyszedł nawet na 2-bramkowe prowadzenie, ale kolejne bramki Adrianny Górnej i Pauliny Piechnik dały lubiniankom wynik 14:12 do przerwy.

Na początku drugiej połowy Metraco Zagłębie uzyskało cztery bramki przewagi, ale kolejne akcje okazały się nieskuteczne. Kwadrans przed końcem na tablicy wyników było 18:18. Kolejne pięć minut, to już przewaga miejscowych, które rzuciły pięć bramek z rzędu, tracąc przy tym tylko jedną. Już do końca meczu lubinianki kontrowały jego przebieg, a kolejne bramki zdobywała Agata Wasiak. Miedziowe zgarnęły trzy punkty, zwyciężając 26:22.

MVP meczu: Agata Wasiak (Metraco Zagłębie Lubin)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 26:22 (14:12)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż – Mączka 2, Semeniuk 3, Trawczyńska , Buklarewicz , Rosińska, Wasiak 5, Górna 6, Piechnik 5 Jochymek 4, Belmas 1, Bilik.

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz – Jasinowska 7, Lipok 2, Piotrkowska 3, M.Drażyk 4, Stokowiec 3, Tyszczak , Nimsz , Masłowska, Polańska, Lesik 2, Rodak 1, Kiel.

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz, Jakub Tarczykowski, Delegat ZPRP: Piotr Brenk