Lubinianka wygrała w sądzie ze spółdzielnią

Lokatorka mieszkająca w bloku na ulicy Krupińskiego w Lubinie wygrała proces ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową im. dr. Jana Wyżykowskiego o koszty ogrzewania. – To nie jest normalne przy prawidłowym użytkowaniu mieszkania dopłacać 3,4 tys. zł do ogrzewania – mówi lubinianka.

Dopłatę do ogrzewania w tak dużej kwocie lokatorka spółdzielni im. J. Wyżykowskiego otrzymała pierwszy raz. Z nakazem płatności lubinianka nie zgodziła się.

Sąd w Legnicy uznał, że spółdzielnia nie miała wystarczających dowodów na to, by żądać od lubinianki zapłaty ponad 3 tys. zł.

Zużycie ciepła w tym bloku obliczane jest na podstawie odczytów z tzw. podzielników zamontowanych na grzejnikach. Mieszkanie lubinianki to niewiele ponad 60 m. Według spółdzielni w okresie grzewczym 2014/ 2015 lubinianka zużyła ciepła w sumie na kwotę ponad 5 tys. zł.

Prezes spółdzielni im. Wyżykowskiego nie chciał rozmawiać przed kamerą. Tłumaczy, że podzielniki nie mogą się mylić, a błąd wychodzi zawsze od mieszkańca. Przyczyną może być korzystanie z ogrzewania w nieprawidłowy sposób. Jego zdaniem, w tym konkretnym przypadku lokatorka po prostu wymieniła kaloryfer i nie przyznała się spółdzielni.

Wybór tego, jak będzie liczone zużycie ciepła należy do mieszkańca. Lokator może być rozliczany metodą od metrażu, czyli ryczałtowo, lub na podstawie podzielników ciepła.

Podzielniki montowane na kaloryferach miały być sposobem na to, by mieszkańcy płacili za ciepło, które sami zużyli. Teraz wszyscy mieszkańcy bloku przy ulicy Krupińskiego będą musieli zapłacić brakujące 3,4 tys. zł.

AUTOR: AT

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
ja
ja
1 rok 25 dni temu

najlepsze w tym jest to że jak słonko poświeci na podzielnik to też wykazuje zużycie co. to wszystko to jeden wielki wał

ktoś
ktoś
1 rok 26 dni temu
Tak na prawdę sprawa rozbija się o to, że przy każdym węźle doprowadzającym od WPEC- u ciepłą wodę do bloku brak jest liczników, które wskazywałyby jaka ilość wody (a przez to jaki był jej koszt) została w danym sezonie grzewczym dostarczona do grzejników a ile wody zostało dostarczonej do kranów w mieszkaniach. Owszem na głównym węźle jest licznik, ale w momencie rozdzielania ciepłej wody na poszczególne punkty w bloku (grzejniki i krany) już nie ma takich liczników. Więc w tym miejscu spółdzielnia wykazując na rozliczeniu rocznym CO całkowity koszt zużycia cieplej wody na grzejnikach może sobie dowolnie tą kwotą kombinować.… Czytaj więcej »
Rocky
Rocky
1 rok 26 dni temu
Z drugiej strony medalu-co ma zrobić Zarząd aby spełniać życzenia mieszkańców jeżeli wszystko zależy od środków finansowych a potrzeby inwestycyjne są ogromne przy rosnących cenach materiałów.Spółdzielnia to nie tylko Zarząd to też Rada Nadzorcza administracja i zebrania a wiec jest szeroki wachlarz informacyjny także ten spółdzielnia -lokator pisemny.Więc tu mowy o nie -doinformowaniu być nie może a raczej braku zainteresowania.Priorytetem jest zmniejszenie kosztów CO poprzez docieplenie bloków i jeżeli ono jest realizowane to warto sprawdzić też jak na przestrzeni ostatnich lat kształtowały się opłaty za CO I jeżeli prawdą jest że Zarząd tej Spółdzielni działa bez vice Prezesa to może… Czytaj więcej »
lulka
lulka
1 rok 24 dni temu

chyba niedokładnie oglądałeś materiał. Powiedziane było, że Pani rok wcześniej miała NADpłatę- a nic w jej mieszkaniu- pomimo twierdzenia spółdzielni (nieudowodnionego) się nie zmieniło, więc to nie jest kwestia grzania na maxa.

Rocky
Rocky
1 rok 27 dni temu
Dopowiem.Rozliczanie bez podzielnika ciepła jest korzystne dla ciepło-lubnych i tych którzy muszą grzać.Majteczki w kropeczki to niejedyny przywilej jaki jest możliwy w takim rozliczeniu.Ale już ten luksus zostanie wyłapany przy podzielnikach ciepła i rozliczony zgodnie z regulaminem CO – już nie będzie tak wesoło.Jedno i drugie rozliczenie ma zalety i wady i dla jednych jest to korzystne dla innych już nie.Ta Pani [gratulacje za walkę i zwycięstwo] gdyby skorzystała z rozliczenia bez podzielnika ciepła to problem ten by nie zaistniał .To w obowiązku Zarządu jest aby lokator był doinformowany co do korzystania z dóbr Spółdzielni bo to lokator jest pracodawcą… Czytaj więcej »
ricciola
ricciola
1 rok 27 dni temu

Nie ma sensu przychodzić na zebrania. na których dominują bandyci i członkowie ich rodzin. Ryczałt przy ogrzewaniu to czyste złodziejstwo, z tym do sądu kilku instancji.

Gosia
Gosia
1 rok 27 dni temu

Słowo „zwolnienie”, „rezygnacja” w tej spółdzielni jest jednym z najszczesciej pojawiających w pozycji Inne Pozostałe Koszty. Kto trochę czasu mieszka na tym osiedlu i zna historie tej spółdzielni na pewno wie o skromnych odprawach poprzednich prezesów…

Do Mac – zegnam się już z tym osiedlem i ta spółdzielnią dlatego nie chodzę na zebrania.
Jednak tu trzeba zrobić „zamieszanie” i obudzić ludzi z letargu.

Ps. Zawsze się śmiałam z jednej godziny w miesiącu w której jest ustalony dyżur dla „petentów” mieszkańców – szmat czasu do dyskusji 😉

Mac
Mac
1 rok 27 dni temu

Raz na zawsze ustalmy jedno! Kto z Was chodzi na spotkania zarządu spółdzielni, do której należy? I tu jest problem, to przecież podstawa! Kolesie się tasują, wymieniają funkcjami, a niewyobrażalna kasa leci na ich utrzymanie. Pod moim blokiem plac zabaw pamiętający czasy PRL-u, połamana ławka, papiery, butelki. Szkoda gadać.

Co do ogrzewania! Dobrym wyjściem są pozwy zbiorowe!

lulka
lulka
1 rok 28 dni temu

Pan administrator to chyba ze spółdzielni jest. Jak można pisać takie bzdury. Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie, że Pani nie mogła sobie sama wymienić grzejnika to raz. Po drugie skoro na wymienionym grzejniku był podzielnik, to sama sobie go też nie zamontowała. Po trzecie jasne jest to, że spółdzielnia wygrała w Lubińskim sądzie… ale już w Legnickim nie mieli swoich wici. Pan prezes jasno powiedział, że zapłacą lokatorzy. Czekajmy na pozwy zbiorowe.

mopsik
mopsik
1 rok 28 dni temu

Spółdzielnie oszukują mieszkańców ile mogą. Większość z naszych opłat idzie na utrzymanie nierobów przy biurkach, opłacanie adwokatów i łapówki dla decydentów. Działalność ewidentna na naszą niekorzyść. Mieszkańcy prawowici właściciele tych mieszkań są traktowani gorzej niż bydło, nie idą do sądów bo są sami i boją się przegrać.

Marcin
Marcin
1 rok 28 dni temu

Ale kto go ma zwolnic? Jak oni wszyscy w kazdej społdzielni wybierali sie wzajemnie, napisze jeszcze raz! To jest jedna klika nierobow, raczka raczke myje 😉 DLATEGO LUDZIE OBUDZCIE SIE NAJWYZSZY CZAS Z NIEROBAMI ZA NASZE PIENIADZE ZROBIC PORZADEK I ROZWALIC TE KLIKI

Romek Kozlovsky
Romek Kozlovsky
1 rok 28 dni temu

Można tu pisać wszystko i wiele, ale sentencja jest taka,że takiego Prezesa się zwalnia i zatrudnia nowego. Jeżeli gość mobbingował lokatora pismami wzywającymi do zapłaty straszył sądem, a w ostateczności przegrał wytyczoną mu sprawę i dodatkowo chowa się przed kamerami, nie ma nic racjonalnego do powiedzenia na swoją obronę, to się dziękuje za współpracę takiej osobie.
Nikt nie jest niezastąpiony. Rynek pracy jest pełen fachowców. Na najbliższej Radzie Nadzorczej powinno się prezesa przez którego nie winny człowiek stracił dwa lata batalii w Sądzie po prostu odwołać.

Gosia
Gosia
1 rok 28 dni temu

Porażką jest cała ta spółdzielnia… Obecnie najmniej zadbane osiedle, obsadzone obskurnymi PRL-owski krzaczkami. Rozmowa o zmianach na osiedlu kończy się zawsze odpowiedzią braku środków.

Trochę chęci i lepszej administracji w spółdzielni !

Adaś
Adaś
1 rok 28 dni temu

Myśle że Maniuś 78 napisze że to wina gangusów i sterydów. Gościu ma obsesje

Marcin
Marcin
1 rok 28 dni temu

Ludzie nie dajcie sobie wody z mozgu robic, te podzielniki to nie sa zadne liczniki! To jest wał! Swego czasu na osiedlu przy Jana Bosko wszystkie wezły były na podzielnikach, tzn przepraszam jeden byl rozliczany na ryczaucie, mieszkancem tego wezła byl viceprezes spółdzielni 😉 takie kwiatki.. mieszkancy gdy sie podowiadywali to sie zbuntowali i z podzielnikow zrezygnowali 😉 i nikt nie musial grzejnikow zakrecac przy wietrzeniu, a i dopłat nie ma!

Admnistrator
Admnistrator
1 rok 28 dni temu
DO PANI BASI Wydaje mi się że nikt tu z czytających nie zna sprawy. Artykuł jest nie kompletny i nie wyjaśnia wszystkiego. Jak się daje coś do medjów to dobrze opisać jak było, bo tak to zostają domysły. Dobrze dla tej pani że wygrała sprawę, chociaż uważam że sama jest sobie winna. Dlaczego założyli złe podzielniki, dlatego że nie zgłosiła wymiany grzejników. Trochę to dziwne prezes przegrał sprawę a lokatorzy i tak zapłacą. Niektórzy są bardzo zdziwieni opłatami, no niestety ale za ogrzanie 60m w bloku płaci się tyle co za ogrzanie 150m domku. Oprócz podzielników jest jeszcze pomiar na… Czytaj więcej »
rozliczany z m2
rozliczany z m2
1 rok 29 dni temu
Mieszkam w bloku na oś…. nieważne. Swego czasu w moim bloku były podzielniki. Nigdy, tzn przez kilka lat, nie dopłacałem, miałem nadpłaty. A mieszkam w mieszkaniu na parterze. Ja wiedziałem jak nie szaleć z ogrzewaniem. Podzielnik to taki inaczej mówiąc licznik, nie będę tłumaczył całej zawiłości ale w skrócie to takie liczydło . A więc, jak wietrzyłem mieszkanie, to oczywiście zakręcałem zawór na grzejnik. tak postępowałem w kolejnych pokojach. Niestety, świadomość nas jest niekoniecznie odpowiednia , i nie wszyscy na tym się znają. No i była grupa sąsiadów która często dopłacała. Kiedyś w rozmowie z jednym, był zdziwiony ze tak… Czytaj więcej »
jórek
jórek
1 rok 29 dni temu
Ja swego czasu miałem na tym osiedlu mieszkanie. Na wynajem. W zasadzie po rozliczeniu kosztów wychodziło mi na zero, czasami były nadpłaty. Aż pewnego razu okazało się ze mam dopłacić coś ok 2 tysiące, teraz dokładnie nie pamiętam, bo to było kilka lat temu. Lokator w lipcu się wyprowadził a ja rozliczenie kosztów otrzymałem chyba w pażdzierniku. Głupi nie zastrzegłem sobie w umowie, że ja go rozliczę dopiero po rozliczeniu kosztów ogrzewania . Więc zapłaciłem sam i ja burżuj byłem w plecy z wynajmu. Potem zaczęłem robić ”dochodzenie”, skąd taka dopłata. Dopiero sąsiedzi mnie uświadomili że w tym mieszkaniu ciągle… Czytaj więcej »
Madzis
Madzis
1 rok 29 dni temu

Rover czynszu jest tylko 200. Bezczynssowka ma 100. A trzeba wziąść 100 tysięcy więcej kredytu plus odsetki.

podzielnikiNIEdziekuje
podzielnikiNIEdziekuje
1 rok 29 dni temu

Na podzielnikach rok w rok musiałem dopłacać kilkaset złotych, ostatnimi czasy dochodziło juz do kwot rzędu 1.500zł. Po zmianie rozliczania na ryczałt i wywaleniu tego badziewia z grzejników, nagle na rozliczeniu rocznym wychodzi mi, że nie muszę płacić 3 MIESIĄCE za mieszkanie bo mam tyle NADPŁATY!!! Czy ktoś mi może to normalnie wytłumaczyć ?! Przecież to jest chore !! Życzę wszystkim rozliczania się w ryczałcie, bo doją Was na tych podzielnikach jak cho&%ra! Żenada!

Pani Basia
Pani Basia
1 rok 29 dni temu
Administrator sam jesteś nieporozumienie. Nie znasz sprawy, to się nie wypowiadaj. Kobiecie fachowiec wynajęty przez Spółdzielnię zamontował zły podzielnik. W roku 2104 spółdzielnia wymieniała na całym osiedlu podzielniki. U tej Pani ściągnięto stare ale dobrze zliczające podzielniki, a założyli nowe podzielniki nieprzystosowane do grzejników konektorowych. Naliczały więc one kilka razy szybciej zżute ciepło na każdym grzejniku. Gdy Pani poprzez złe podzielniki, które jej zamontowano otrzymała po sezonie grzewczym zawyżony rachunek to poszła do sądu i wygrała sprawę. Lokatorzy z bloku nie będą nic dopłacać, kobieta która wygrała sprawę tym bardziej. Za czyjś błąd (broń boże lokatora) i powstałą niedopłatę zrzuciło… Czytaj więcej »
rover
rover
1 rok 29 dni temu

Ludzie sluchajcie z całym szacunkiem i bez obrazy ja myślałem ze w tych wszystkich blokach ludzie placa tylko za media woda.prad itp a wy tu jeszcze jakies czynsze placicie i to jakie wysokie naprawde to się nie opłaca lepiej wsiąść kredyt i na bezczynszowe uciekać przeciez za 20 lat placenia czynszu po 600 zl to 144 000 zl i jeszcze koszt mieszkania na dzień dzisiejszy to okolo 140 000-160 000 za50m

Stasiek Ciorba
Stasiek Ciorba
1 rok 29 dni temu

Sprawiedliwość podzielników wygląda tak : Ja odkręcam kaloryfery i bije mi na licznikach, sąsiad zamyka i gada że nie musi bo mu ciepło. Dlaczego mu ciepło ? Ogrzewam jego poprzez ściany. Ja płacę a on nie. Taka to sprawiedliwość. To złodziejstwo !!!!!! Oszustwo !!!!!! Administartor co ty wypisujesz : kobieta ma mieć dopłatę większą jak ogrzanie domu jak ludzie piszą. I Pan IHHYFFDT : Grzeje się też klatkę jak ludzie piszą i części wspólne plus utrzymanie sieci. czynsze na Ustroniu są bez problemu 800 złoty więć 9600 rocznie. Nie płacz bo płacisz mało.

Marcin
Marcin
1 rok 29 dni temu

Tej Pani poprostu naliczyli straty z całego bloku i probowali Ja obciażyc.. to ja sie pytam skad te straty ciepła skoro sa podzielniki? Kto je miezył i czym? To jest nabijanie ludzi w BALOONA! A przepraszam, kieszenie pewnym osobom i firmom tez sie nabijaja od pieniedzy mieszkancow, własciciel firmy obslugujacej ustronie 4 niejaki pan Bereza swiecił oczami przed sadem bo go prezesik na odstrzal wystawił, oczywiscie społdzielnia sprawe przegrała z kretesem, no i oczywiscie prawnika na koszt mieszkanców tez miała 😉 Walczcie ludzie o swoje!

Madzis
Madzis
1 rok 29 dni temu

Do Pana administrator : to jak ma zapłacić łącznie z domiarem więcej jak za ogrzanie dużego domu? Co Pan wygaduje. A wcześnie Pan mówi że nie wie za co płaci jak go nie ma. Za grzanie klatki, piwnicy, suszarni, oraz przez jego mieszkanie idą rurki ciepłe

Marcin
Marcin
1 rok 29 dni temu

O czym ty administrator piszesz, zacznijmy od tego, ze całe te podzielniki to jeden wielki wał!!!

Gonzales
Gonzales
1 rok 29 dni temu

Administrator to niezły ryczałt. Wychodzi więcej jak za ogrzanie domu 150 metrów. Co ty pitolisz.

Marcin
Marcin
1 rok 29 dni temu

U mnie na ustroniu 4 to samo było.. ta czerwona zaraza wszedzie działa tak samo!

Admnistrator
Admnistrator
1 rok 29 dni temu

Widać tu dużo nieporozumień, jak mówi prezes, pani wymieniła grzejnik nie informując o tym spółdzielni, czyli zrobiła samowolkę. Żeby wymienić grzejnik to jest specjalna procedura, piszesz podanie, przekładają podzielnik itp. W takim razie na nowym grzejniku nie było podzielnika, albo został założony po okresie grzewczym. Podejrzewam że został doliczony ryczałt. Ciekawe czy sąsiedzi się ucieszą jak będą musieli zapłacić za tę panią.

JHYFFDT
JHYFFDT
1 rok 29 dni temu

dzień dobry mieszkam na gwarków mieszkanie 45m płace za ogrzewanie 116 zł miesiecznie czyli 1392 zł nawet jak nie grzeje ani jednego dnia bo mnie nie było całą zime to dostalem 576 zł zwrotu czyli 816 zł zapłaciłem nie wiem za co a i jeszcze do tego 6000 tysiecy czynszu rocznie ja nie wiem gdzie te pieniądze idą spółdzielnia Wyżykowskiego to najgorsza spółdzielnia w Lubinie LUDZIE JEST WYJSCIE MOŻNA ICH ZLIKWIDOWAC ZAKŁADAJCIE WSPÓLNOTY MAMY DO TEGO PRAWO ORGANIZUJCIE SIE KILKA BLOKÓW JUZ JEST W WSPÓLNOTACH I MAJA DUZO LEPIEJ

Gonzales
Gonzales
1 rok 29 dni temu

Zapłaciłeś za grzanie piwnicy, klatki i inni sąsiedzi też cię ogrzali jak nawet Cię nie było.

Franek
Franek
1 rok 29 dni temu

Najlepsze jest to, że Prezes nie dość, że przegrał w Sądzie to bronił się i pokrywa koszty przegranej sprawy z pieniędzy które płacą wszyscy lokatorzy !! On nie płaci ze swojego portfela, on może przegrywać wszystko i z każdym bo płaci za to z mojej kieszeni, z kieszeni mojego sąsiada oraz czynszu mojej sąsiadki !!!!
Gdyby rada nadzorcza tego k*u*rwi dołka miała jaja, to zapłaciłaby mu wynagrodzenie pomniejszone 3X o koszty sprawy. Jednak wiecie co zrobi Rada ? Da mu premię na święta i koniec roku !!!

Magda Sopecka
Magda Sopecka
1 rok 29 dni temu

Szanowni lokatorzy. Opłat w Spółdzielni coraz więcej. Cześć waszych pieniędzy czynszowych idzie na wynagrodzenie Prezesa. Co macie w zamian ? Nic, albo wielkie „G”
A wiecie co ma Prezes? On ma dom pod lasem, dwa samochody, trójkę dzieci i nie pracującą żonę.
Więc płaćcie dalej i jeszcze więcej, żeby nazbierał jeszcze jeszcze na dom nad morzem i kolejny w górach.

Marcin
Marcin
1 rok 29 dni temu

Społdzielnie, to kółka wzajemnej adoracji, ciagle te same geby, ktore wybieraja siebie wzajemnie! Dlatego apel do lokatorow! Zacznijcie sie tym interesowac i przychodzic na zebrania, razem mozemy to zmienic i przegonic te czerwone swinie, ktore okradaja nas od lat „panstwo w panstwie”..

Marcin
Marcin
1 rok 29 dni temu

Czego rudy nie ma na impreze? Zaproszenia 😉

moon
moon
1 rok 29 dni temu

W okresie grzewczym 2014/2015 cena węgla wynosiła 570 – 800 zł/t. Na ogrzanie 200 m domu wystarcza 5 ton w okresie grzewczym czyli jest to wydatek 4000 zł. Jak można zużyć ciepła za ponad 5000 zł w 64m2 mieszkania. Ludzie, huknijcie się w łeb i zacznijcie liczyć swoje pieniądze bo okradani jesteście na żywca. Sprawie podzielników już dawno powinien się ktoś przyjrzeć, nauczcie się walczyć o swoje.. jak widać na przykładzie i warto i można.

Marcin
Marcin
1 rok 29 dni temu

Nie Pani pierwsza, ja też wygrałem z tym, ze na ustroniu 4, mina rudego cwaniaczka bezcenna, czerwona swinia myslalem, ze wyjdzie z siebie.. spółdzielnie to jedne z ostatnich reliktow komuny, jeden wielki wał i złodziejstwo!

nik
nik
1 rok 29 dni temu

Najgorsza spółdzielnia nie stety podlegam pod nią

Palacz kotłowy
Palacz kotłowy
1 rok 29 dni temu

Mój dom ma 150m2 i roczne ogrzewanie CO i CW kosztuje ok. 3000 zł… (nie mam gazu).
W zimie przy 10-15 stopniach mrozu mam 21-22 stopnie…
5000 za ogrzanie mieszkania 60m2 w bloku… szok!!!

Kori
Kori
1 rok 29 dni temu

Brawo brawo dla tej pani. Gratuluję uporu i determinacji. Prezes….. do dymisji

Rocky
Rocky
1 rok 29 dni temu
Na Afrykę w domciu ma wpływ – moc grzejnika współczynik zawór termostatyczny pogodówka w pewnym okresie i potrzeby lokatora i bardzo ważny jest też regulamin CO.Na pewno Spółdzielnia zachowała się zgodnie z regulaminem.Ale kłania się tu kontrola grzejników CO i zmiana regulaminu CO.Gdyby ta Pani rozliczała się ryczałtowo to jakie by były koszta – dlaczego Prezes tego nie powiedział Diabełki się ma ,,,nadchodzą przymrozki i pianka może wam przymarznąć do gleby i POstój będzie do wiosny.Szukajcie ciepełka a jest ono w pomieszczeniach bez podzielników ciepła bo tam grzeją jak w piekiełku licząc na Umiar innych i mają dlatego taniej.Jedno i… Czytaj więcej »
Rych
Rych
1 rok 29 dni temu

Co ten prezes gada? Jak błąd lokatorki? Przecież to Spółdzielnia wyliczyła dopłatę w wysokości 5 tyś złotych !!!! Ma facet tupet !!!!

John
John
1 rok 29 dni temu

za to by prezes mógł zarobić 15 tysi/mieś – siedząć na d…ie

lbnin
lbnin
1 rok 29 dni temu

A za co płaci się ponad 6tys czynszu rocznie?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok 29 dni temu

W SM nie ma takiego czegoś jak czynsz, jest natomiast eksploatacja,fundusz remontowy, WPEC, dźwig czy opłata za gosp. odpadami i nic więcej.

Gonzales
Gonzales
1 rok 29 dni temu

Dobrze ze wygrała. Za tyle się dom ogrzewa 150 metrów.

MarcinR
MarcinR
1 rok 29 dni temu

Podzielniki to złodziejstwo !

Kropka
Kropka
1 rok 29 dni temu

Pewnie Pani zapomniała że jak się zimą otwiera okno to skręca się grzejniki. A teraz inni mają płacić za czyjąś głupotę. A wymiany grzejników trzeba zgłaszać bo wiadomo że koszty nalicza się od ilości żeberek. Pewnie sobie przywalila grzejnik na połowę pokoju i zadowolona bo jej ciepło. A teraz karę 3,4 tyś nałożyć na nią za ubezpieczenie wymiany 🙂

wpDiscuz