Lubinianie oddadzą hołd papieżowi

4

Jak co roku, Lubin uczci Dzień Papieski. Będzie msza święta, ale i niezwykły koncert. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubina do udziału w tym wydarzeniu – zachęca rzecznik prezydenta Lubina Jacek Mamiński.

W polskich kościołach Dzień Papieski obchodzony jest zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża (16 października). W tym roku wypadnie więc 14 października.

W Polsce ten dzień świętowany będzie po raz 18., zaś w samym Lubinie – szósty.

W najbliższą niedzielę o godzinie 18 w kościele pw. św Jana Bosko odprawiona zostanie msza. Po niej, około godziny 19 zaplanowano koncert zespołu Exodus 15.

Grupa została założona z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku. Exodus 15 w swojej ponad 10-letniej historii występował na dużych festiwalach i w małych salach kościelnych, podczas dni miast i przy okazji skromnych plenerowych wydarzeń. – Byliśmy i ciągle jesteśmy gotowi grać wszędzie tam gdzie nasza muzyka może mieć wpływ na ludzi wokół nas – piszą muzycy na swojej stronie internetowej.

Zespół koncertował między innym w USA, gdzie w sumie miał możliwość grania dla około 80 tys. ludzi. Grupa wydała też kilka płyt, ostatnią w 2016 roku – „Bo Jesteś WIĘKSZY”.

Wstęp na koncert grupy Exodus 15 w lubińskim kościele jest bezpłatny.

W tym roku Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Zostało ono zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

W tym roku Dzień Papieski nawiązuje do dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II: 60. sakry biskupiej Karola Wojtyły (4 lipca 1958 r. papież Piusa XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej; 28 września 1958 roku zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia), 40. wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku, a także setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Lubinie organizatorami obchodów są Urząd Miejski w Lubinie, parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie i Centrum Kultury Muza.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość