Lubinianie na turnieju ku pamięci Leo Lipinskiego

78

W Wołowie w hali sportowej OSIR przy ul. Panieńskiej 4 odbyły się zawody karate WKF – Memoriał im. Shihana Leo Lipinskiego  „Wołów Cup’ 2018”. Na podium wielokrotnie stawali wychowankowie lubińskiej szkoły walki.

Zawody zostały zorganizowane przez Karate Goju Ryu Shuseikan Poland, Wołowski Klub Karate Goju Ryu, Urząd Miejski w Wołowie, Starostwo Powiatowe w Wołowie oraz OSIR Wołów.

Patronatem zawody objął Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura. W turnieju wzięli udział młodzi karatecy z dwudziestu jeden klubów z Polski oraz z dwóch klubów z Niemiec w ilości 223 zawodników.

Zawody zostały rozegrane na 4 matach i w rekordowej ilości konkurencji – 78. Z Lubina startowało 8 osób, z czego 7 wywalczyło czołowe miejsca, niektórzy nawet w kilku konkurencjach. W klasyfikacji zarówno medalowej jak i punktowej zajęliśmy w sumie 7. miejsce.

– Wynik dobry lecz dwa lata temu startowało od nas 23 osoby i mieliśmy czwarte miejsce w rankingu! Liczę, że w przyszłości przy dużej liczebności na naszych zajęciach więcej będzie chętnych na wspaniałe zawody jakim był Wołów Cup – komentuje Zbigniew Dziubek, Sensei Karate Goju Ryu w Lubinie.

2 msc .Fantom +2 chłopców 11-12 lat

W konkurencjach drużynowych kumite (Kumite chłopców 12-13 lat ) po raz pierwszy lubiński klub wystawił zespół, który wywalczył trzecie miejsce, plasując się zaraz za mocnymi drużynami ze Ścinawy oraz niemieckiego klubu z Kemtau. Brązowi medaliści: Wojciech Fejdasz, Mikołaj Krześniak, Michał Tursa.

Warte podkreślenia jest, że najlepszą zawodniczką w zawodach w rankingu wiekowym (rocznik 2011-2012) została nasza zawodniczka Justynka Pieńko, natomiast w roczniku 2007-2008, 3 miejsce zajęła Emilia Kot.

– Walki były pełne pasji, determinacji oraz ogromnej woli zwycięstwa. Na wyróżnienie za swoją sportową postawę zasługują wszyscy uczestnicy zawodów którzy reprezentowali swoje kluby – podsumowuje Sensei Karate Goju Ryu sekcji Lubin – Zbigniew Dziubek. – Oczywiście będziemy na kolejnej edycję Memoriału Shihana Leo Lipinskiego w przyszłym roku – dodaje nauczyciel sztuk walki.

Następne zawody, na które wybiera się lubińska szkoła walki goju ryu, zostaną rozegrane 19 maja w Pleszewie. Turniej karate „5 CENTRAL POLAND OPEN – KARATE WKF” duża międzynarodowa (dwudniowa) impreza organizowana przez: Pleszewski Klub Karate.

Treningi Karate Goju Ryu / WKF odbywają się dwa razy w tygodniu:  wtorek oraz czwartek(17.30 – 19 00) w Szkole podstawowej nr 1 przy ul.M.C.Skłodowskiej 4 w Lubinie. Zapraszamy. Więcej informacji Sensei Zbigniew Dziubek kom. 505 184 907, email: karatelubin@interia.pl