Lubinianie na podium Ogólnopolskiego Finału LDK

32

W Toruniu odbył się Ogólnopolski Finał Halowych Zawodów Programu „Lekkoatletyka dla każdego”, w którym rywalizowały reprezentacje szesnastu województw. Czwórka reprezentantów „Sokoła” Lubin  zwyciężając wcześniej w finale wojewódzkim, wywalczyła prawo reprezentowania Dolnego Śląska.

Wszyscy lubinianie spisali się doskonale, a troje z nich stawała na podium zawodów: Emilia Wawrowska, podopieczna trenera Mariusza Knulla, zwyciężyła w biegu indywidualnym na dystansie 60 metrów (8,18 s) oraz w biegu sztafetowym reprezentacji województw  8 x 200 metrów. Karol Garbaczewski, podopieczny trener Elżbiety Knull, ustanawiając wynikiem 5,43m rekord życiowy, zajął IV miejsce w skoku w dal,  a wraz z reprezentacją województwa  w sztafecie mieszanej 8 x 200 metrów stanął na najwyższym stopniu podium.

Arkadiusz Daniel – zajął  II miejsce w biegu na 60 metrów z wynikiem 7,71 s, a wraz z kolegami i koleżankami wywalczył I miejsce w sztafecie. Amelia Fuczyło – zajęła X miejsce w biegu na 60 metrów z rekordem życiowym 8,76 s.

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces Emilii w tym roku w zawodach z cyklu LDK, który zdominował lekkoatletyczną rywalizację polskich dzieci i młodzików. Lubinianka we wrześniu, zwyciężyła w Finale Zawodów Wielobojowych w konkurencji wieloboju sprinterskiego.

Emilia i Karol to obecnie uczniowie klas sportowych Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie, pozostali podopieczni to wychowankowie ośrodka LDK Lubin, świetnie funkcjonującego pod opieką trenerek lubińskiego „Sokoła” Gabrieli Wiśniewskiej i Marty Knull.