Lubin zatańczy już w sobotę

Już po raz dziewiąty w lubińskim Centrum Kultury Muza odbędzie się Dziecięcy i Młodzieżowy Przegląd Taneczny Dolnego Śląska Lubin Dance. W tym roku w konkursie weźmie udział kilkadziesiąt zespołów i solistów. W sumie na scenie pojawi się 348 tancerzy. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa dwuosobowe zaproszenia na pokazy taneczne, które odbędą się 19 maja.

Podczas lubińskiej imprezy można spotkać uczestników telewizyjnego „You Can Dance”. Rywalizacja jest zacięta, a taneczne prezentacje wzbudzają entuzjazm wśród publiczności. Tancerze walczą o statuetki Gracji i nagrody pieniężne ufundowane przez organizatorów.

W przeglądzie co roku biorą udział tancerze z terenu całego Dolnego Śląska: Lubina, Legnicy, Polkowic, Świdnicy, Prochowic, Bolesławca, Chojnowa, Oleśnicy, Góry, a także Wrocławia.

Konkurs budzi duże zainteresowanie wśród młodych ludzi. Towarzyszą mu również ogromne emocje. Tancerze rywalizują w dwóch grupach: taniec nowoczesny oraz minispektakl taneczny. W każdej grupie w trzech kategoriach wiekowych (do 11 lat, 12-15 lat i powyżej 15 lat).

Łącznie na scenie Muzy podczas tegorocznego przeglądu wystąpi 348 osób. Pełną listę uczestników można znaleźć TUTAJ.

Przegląd odbędzie się już w najbliższą sobotę 19 maja o godzinie 11. Przyjść obejrzeć występy tancerzy może każdy. Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

Uczestników konkursu będzie oceniać trzyosobowe jury: Małgorzata Konert-Chreptak – pedagog, choreograf, instruktor tańca; Sylwia Szostak – założycielka Studia Tańca Nowoczesnego Etna, opracowała choreografię dla zespołu Gawęda z Warszawy, za którą otrzymała dwie nagrody na festiwalu w Rimini we Włoszech, była tancerką grupy Slayd, z którą brała udział w nagrywaniu programu „Dzięki Bogu już Weekend” TVP 2 oraz „Mrągowskiej Nocy Kabaretowej”; oraz Łukasz Kukulski – tancerz grupy Spoko, nauczyciel w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu, założyciel szkoły tańca „Czeba się wyluzować”, trener i choreograf dwóch grup w Zielonej Górze i pięciu grup w Wolsztynie.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na sobotnie wydarzenie. Miały je otrzymać je dwie osoby, które dodzwonią się do naszej redakcji dzisiaj (16 maja) o godzinie 13.00.

Wejściówkę otrzymuje Liliana Buchowska. Gratulujemy! Ponieważ nie było zainteresowania, drugi podwójny bilet wraca do Muzy. 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz