Lokalne stowarzyszenia walczą o granty

Jeszcze tylko przez kilka dni można głosować na wybraną inicjatywę prospołeczną, która otrzyma dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W naszym regionie o dotację walczy między innymi Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego „Grono” z Lubina.

Stowarzyszenie z Lubina konkuruje ze Stowarzyszeniem „Nasz Parchów” z gminy Chocianów oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół i Sympatyków Folkloru „Furmani” z Rzeszotar.

To już trzecia edycja programu „Decydujesz, pomagamy”.

Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczą o 125 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia.

Uczestnicy programu z całej Polski walczą o granty o łącznej sumie 625 tys. złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

W naszym regionie głosować można w sklepach Tesco w Lubinie i Legnicy do 31 października i wybierać spośród trzech stowarzyszeń..

Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz