Liga Europy: Odrobić straty w Lubinie

39

Piłkarze Piotra Stokowca wybiegli na bułgarską murawę w wyjątkowych strojach, które podkreśliły jubileusz miedziowego klubu. Po stronie herbu Zagłębia, kibice mogli dostrzec liczbę 70, co oczywiście oznacza ile wiosen ma lubiński zespół. Niestety miedziowi polegli w konfrontacji ze Slavią Sofia 1:0. Teraz przyjdzie im odrabiać straty na własnym terenie.

IMG_6953

Powrót do europejskich pucharów Zagłębie Lubin rozpoczęło znakomitą grą ofensywną przeciwko Slavii Sofia. Z początku swojej szansy na zdobycie bramki szukał Łukasz Janoszka. W późniejszym etapie gry, do głosu doszedł młody napastnik Krzysztof Piątek. W 10. minucie pojedynku, wpadł w pole karne Slavii Sofia i miał przed oczami tylko golkipera Mario Kireva. Napastnik miedziowych składał się za długo do uderzenia, co pozwoliło jednemu z zawodników gospodarzy zablokować strzał wślizgiem. Trzy minuty później również Krzysztof Piątek znalazł się w idealnej sytuacji. Z niewielkiej odległości uderzył w krótki słupek. Futbolówkę pewnie interweniował bramkarz gospodarzy. Z czasem gra się wyrównała i gospodarze także tworzyli ciekawe akcje. Na posterunku stał jednak Martin Polacek i rosły defensor – Maciej Dąbrowski. Do przerwy było 0:0

Pomocnik Bozhidar Vasev w Sofii i napastnik Krzysztof Piątek jako pierwsi dokonali próby pokonania golkiperów na początku drugiej połowy. W obu przypadkach lepsi okazali się bramkarze obu ekip. Dość wyrównana gra zwiastować mogła końcowy rezultat jako remisowy. W 85. minucie padła jednak bramka, ale nie dla Zagłębia. Zacentrowaną futbolówkę nieporadnie próbował odebrać Aleksandar Todorovski. Piłka trafiła pod nogi Abouda Omara, który wykonał płaskie dośrodkowanie wprost w pole karne, gdzie z bliska pewnie pokonał Martina Polacka, Sierdier Sierdierow. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Rewanżowy pojedynek odbędzie się na Stadionie Zagłębia, 7 lipca o godzinie 18.00.

Bramka: Sierdier Sierdierow 85

Slavia: 12. Mario Kirew – 11. Georgi Paszow, 13. Stefan Wełkow, 55. Nikita Siergiejew, 66. Aboud Omar – 8. Bożidar Wasew, 27. Emił Martinow, 7. Borisław Bałdżijski (56, 10. Janis Karabelow), 35. Georgi Jomow (90, 15. Petko Christow), 9. Sierdier Sierdierow – 19. Kałojan Krystew (56, 14. Iwajło Dimitrow).

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra – 14. Łukasz Janoszka (74, 7. Krzysztof Janus), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 90. Ján Vlasko (83, 17. Adrian Rakowski), 9. Arkadiusz Woźniak – 26. Krzysztof Piątek (68, 27. Michal Papadopulos).

żółte kartki: Paszow – Čotra.

sędziował: Əliyar Ağayev (Azerbejdżan)