Lider kontra outsider

15

Do starcia pierwszej z ostatnią drużyną PGNiG Superligi piłkarek ręcznych dojdzie w najbliższą niedzielę w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Metraco Zagłębie Lubin podejmować będzie UKS PCM Kościerzyna. Początek meczu o godzinie 16:00.

Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby przekonać się jaka przepaść dzieli obie ekipy. Metraco Zagłębia Lubin ma na swoim koncie 39 punktów, 13 zwycięstw i tylko jedną porażkę. Klub z Kościerzyny w obecnym sezonie jeszcze nie punktował i zamyka ligową stawę, ze stratą sześciu punktów do przedostatniego Ruchu Chorzów.

To właśnie z Niebieskimi wygrały w ostatniej kolejce i to wygrały bardzo pewnie 32:24. UKS przegrał natomiast na własnym parkiecie z KPR-em Kobierzyce 28:33. Jeśli spojrzeć na bezpośrednie pojedynki pomiędzy Zagłębiem a ekipą z Kościerzyny, to na osiem razy ośmiokrotnie zwyciężały Miedziowe i nigdy nie miały problemów z pokonaniem rywalek.

– Na pewno podejdziemy do tego meczu skoncentrowane, gdyż w lidze było już kilka meczów, które pokazały, że niżej notowany przeciwnik potrafi się postawić. Ale nie ma innej możliwości, trzy punkty muszą zostać w Lubinie – mówi Małgorzata Trawczyńska.

Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1395

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość