Licencja na sztukę. Regionalne zdarzenie estetyczne

3

Muzeum Historyczne w Lubinie wraz z Galerią Sztuki w Legnicy zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Licencja na sztukę. Regionalne zdarzenie estetyczne”.

Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 5 października o godz. 18 w Muzeum Historycznym w Lubinie.

Wernisaż zainauguruję wystawę, która stanowi część projektu realizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od kwietnia do grudnia 2018 r. Główną ideą tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o sztuce i ułatwianie dostępu do kultury mieszkańcom miejscowości Zagłębia Miedziowego.

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Historycznym w Lubinie znajdują się prace plastyczne (malarstwo) uznanych polskich artystów plastyków ze zbiorów legnickiej Galerii Sztuki. Są to dzieła zarówno z kolekcji Młodego Malarstwa Polskiego oraz Plastyki Zagłębia Miedziowego m.in.: Edwarda Dwurnika, Franciszka Maśluszczaka, Edwarda Mirowskiego, Dariusza Milińskiego czy Bronisława Chyły.

Dzieła na wystawę zostały dobrane tak, aby ukazać najważniejsze tendencje i kierunki w sztuce polskiej od lat 70. do dnia dzisiejszego. Wybór prac obrazuje główne tendencje i kierunki sztuki współczesnej, przybliża je odbiorcy, ułatwia zrozumienie jak też przybliża tradycję i sztukę regionu.

Wystawę można oglądać do 21 października.

Źródło: informacja prasowa

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość