Lekcja historii w Szkole Podstawowej nr 10

2

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 przygotowała niepowtarzalną lekcję historii „11 Listopada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości”, podczas której przedstawiła historię Polski od zaborów do odzyskania niepodległości. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Lubinie mieli zaszczyt gościć przedstawicieli Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego: W. Kasperskiego – majora w stanie spoczynku, J. Szcześniaka – podporucznika w stanie spoczynku wraz z małżonką, A. Piotrowskiego – podporucznika w stanie spoczynku, E. Balul – plutonowego w stanie spoczynku oraz E. Piwowarczyka – podporucznika w stanie spoczynku.

Młodzież przygotowała lekcję, podczas której krótko przedstawiała historię naszego narodu od zaborów do odzyskania niepodległości. Było to wyjątkowe podziękowanie skierowane do gości za to, że od 100 lat kolejne pokolenia Polaków żyją w wolnej Polsce.

Uczniowie, mieli okazję wysłuchać wymownego przesłania, które skierował do nich Wilhelm Kasperski. Pamiętajmy: ,,Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, ten nie godzien teraźniejszości ani prawa do przyszłości”. Ta myśl Józefa Piłsudskiego przyświecała młodym ludziom, którzy pamiętają o bohaterach, bez których nie moglibyśmy się cieszyć dzisiaj wolnością.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość