Legendy łyżwiarstwa spotkają się ponownie

1

45 lat temu przyłączył się do wielkiego projektu, jakim jest sekcja łyżwiarstwa szybkiego i przez wiele lat, jako prezes dba, aby klub MKS Cuprum Lubin dalej istniał i pomagał rozwijać pasję młodych ludzi na lodowisku i torze do jazdy na wrotkach. Marian Węgrzynowski jest dumny ze wspaniałej historii i już niebawem odbędzie się uroczysta akademia, na której odżyją wspomnienia sprzed lat.

Marian Węgrzynowski: Wiele przed nami, bo mamy grupkę zdolnej młodzieży!

Andrzej Makowski (pięciokrotny medalista OSM, szósty na Mistrzostwach Świata Juniorów) czy Lilianna Morawiec (olimpijka z Sarajewa z 1984 roku) to postacie, które dla lubińskiego łyżwiarstwa szybkiego są bezapelacyjnie legendami. Podczas 45-letniej historii MKS Cuprum Lubin w miejscowym klubie pojawiało się wielu wspaniałych sportowców. Reprezentowali oni nasz kraj na mistrzostwach Europy czy igrzyskach olimpijskich. Dla młodszego pokolenia znani są najbardziej tacy sportowcy jak Natalia Czerwonka (srebrna medalistka z igrzysk olimpijskich Soczi w 2014 roku), Kaja Ziomek (uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku) czy Andżelika Wójcik (reprezentantka Polski, sprinterka). Przez wiele lat tradycje są podtrzymywane, a jak podkreśla Marian Węgrzynowski, serce rośnie, kiedy do drużyny przychodzą kolejne pokolenia łyżwiarzy.

– Wiele przed nami, bo mamy grupkę zdolnej młodzieży. Między innymi dwóch zawodników w kadrze Polski juniorów. Naprawdę to wielkie nadzieje. Kaja Ziomek, która przygotowuje się do następnej olimpiady, a należy wspomnieć tu także innych wychowankach jak Lilianna Morawiec czy Natalia Czerwonka – podkreśla prezes MKS Cuprum Lubin.

Marian Węgrzynowski jest w klubie praktycznie od początku jego istnienia, kiedy to Adam Kaźmierczyk i Wiesław Pazdyga zaproponowali mu wspólne budowanie sekcji w 1973 roku.

– Całe życie poświęciłem tej dyscyplinie sportu. Dlaczego? Zawsze sportem się interesowałem, a potem pokochałem łyżwiarstwo szybkie. Najpierw mieliśmy lodowisko do hokeja, a później tor do jazdy szybkiej o długości dwieście pięćdziesiąt metrów.  Mam nadzieję, że kiedyś ten obiekt przykryjemy – wspomina Marian Węgrzynowski.  

Starzy znajomi z klubu po raz kolejny będą mieli okazję spotkać się w większym gronie. 21 września o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Sportowych odbędzie się Akademia z okazji 45-lecia istnienia sekcji.

Osoby chętne do udziału w spotkaniu proszone są o kontakt mailowy pod adresem jubileuszcuprum@wp.pl lub telefonicznie 605435400 i potwierdzenie swojego udziału do dnia 11.09.2018.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość