Laboratorium sztuki w plenerze

8

Chcesz poznać tajniki fotoreportażu? Zrobić przestrzenny obraz, a może stworzyć autobiograficzną książkę? W Ośrodku Kultury Wzgórze Zamkowe sztuka wychodzi poza ramy. Już 26 września ruszą bezpłatne warsztaty „Laboratorium sztuki”, które potrwają cztery dni. Wciąż można się na nie zapisać.

Założeniem projektu jest otwarta przestrzeń manualna, łączenie różnorodnych dziedzin sztuki i technik plastycznych.

„Laboratorium sztuki” rusza już 26 września i potrwa do 29 września. Czterodniowe wydarzenie będzie odbywać się w dwóch miejscach – w lubińskim rynku oraz na terenie Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe. Warsztaty poprowadzą zaproszeni artyści. – Przyjadą do nas edukatorzy sztuki z Łodzi, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Głogowa, ale będą i nasi miejscowi artyści – wylicza Olga Spiak z Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe w Lubinie.

Będziemy mogli nauczyć się tajników fotoreportażu, stworzyć autobiograficzną książkę czy zbudować przestrzenne formy przy użyciu materiałów recyklingowych.

Oferta skierowana jest głównie do grup zorganizowanych. Wzgórze Zamkowe zaprasza więc uczniów szkół podstawowych i średnich, ale i mniejsze dzieci. – Chętnie przyjmiemy grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne – mówi Olga Spiak.

– Część zajęć przygotowana jest dla młodzieży, ale mamy również specjalne warsztaty pod kątem maluchów – tłumaczy.

Młodsze dzieci będą mogły stworzyć przestrzenne obrazy, znacznie wykraczające poza kartki A4 czy blat biurka. Maluchy nauczą się także, że sztuka to nie tylko kredki, pędzle, glina. Równie wdzięcznym materiałem są chrupki kukurydziane, wafle ryżowe czy inne tego typu przekąski. Twórcza zabawa z jedzeniem rozwija wyobraźnię przestrzenną i daje dużo radości.

Warsztaty poprowadzą: Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik, Amelia Krzeszowska, Tomasz Hanoff, Joanna Borowska, Anna Woźniak, Maria Stanowska, Bartek Metelski.

„Laboratorium Sztuki” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem akcji jest Muzeum Historyczne w Lubinie oraz Stowarzyszenie „Lubin i okolice”.

Na zajęcia obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 76 749 69 69.

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość