Kultura Dostępna w Heliosie

Już w czwartek, 6 lipca, kolejna odsłona cyklu Kultura Dostępna w lubińskim kinie Helios. Tym razem będzie można obejrzeć film „Szczęście świata”. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwie pojedyncze wejściówki na ten seans.

Fot. Aleksandra Zimny

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Wejściówki kosztują tylko 10 zł.

Seanse filmowe odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18. W cyklu pokazywane są polskie produkcje.

Już 6 lipca w lubińskim Heliosie będzie można obejrzeć film „Szczęście świata”. Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka) – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz (Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu” Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin (Dariusz Chojnacki), a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza) nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.

W lipcu i w sierpniu w cyklu Kultura Dostępna wyświetlone zostaną jeszcze produkcje: „Sługi Boże” (13 lipca), „Wołyń” (20 lipca), „Porady na zdrady” (27 lipca), „Maria Skłodowska-Curie” (3 lipca), „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” (10 sierpnia), „Amok” (17 sierpnia), „Ostatnia rodzina” (24 sierpnia) i „PolandJa” (31 sierpnia).

Szczegóły na temat cyklu można znaleźć na www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na najbliższy seans w ramach Kultury Dostępnej. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (4 lipca) o godzinie 14.00.

Wejściówki wygrały: Karolina Dobrowolska i Joanna Malinowska. Gratulujemy!

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz