Kulinarne potyczki po raz drugi

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie, odbył się konkurs międzyszkolny „kulinarne potyczki”. Rywalizacja skierowana była do uczniów klas III szkół podstawowych.

Do konkursu zgłosili się trzecioklasiści z czterech lubińskich podstawówek. W rywalizacji wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 12.

Dzieci musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu żywienia. Do zadań konkursowych należało m.in.: prawidłowe opisanie piramidy żywienia, odpowiednie nakrycie stołu wielkanocnego czy przestrzeganie podstawowych zasad BHP w czasie przygotowywania posiłku. Mali adepci sztuki kulinarnej powinni posiadać doskonały węch i smak. Potwierdzeniem tezy był test, w którym uczniowie rozpoznawali przyprawy i zioła po smaki i zapachu. Na koniec każda z trzyosobowych drużyn przygotowała sałatkę owocową.

Rywalizacja była zacięta, ale wszystko odbywało się w dobrym smaku. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 12, wyróżnienia zdobyły: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 10.

Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie
Fot. Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz