Kresowianie z Lubina dla polskiej szkoły na Ukrainie

Miłośnicy Kresów Wschodnich z Lubina na wakacje robią sobie krótką przerwę. Kolejne spotkanie Stowarzyszenia Kresowian odbędzie się dopiero we wrześniu.

Stanisław Tokarczuk

Na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu stowarzyszenia przeprowadzono składkę na polską szkołę średnią w Mościskach, którą – jak mówi Stanisław Tokarczuk, prezes Stowarzyszenia Kresowian – „podpalili nieznani sprawcy”.

– Ponadto nasi przyjaciele ze Związku Zawodowego Dozór z Zakładów Górniczych Lubin zebrali pieniądze i około 400 kg przyborów szkolnych. W sumie udało się zgromadzić dary o wartości 5 tys. zł – dodaje Tokarczuk.

Wszystko co zebrano, Familijne Stowarzyszenie Zbarażan zawiozło ostatnio do Towarzystwa Kultury Polskiej w Mościskach i ich szkoły średniej. – Nasi rodacy serdecznie dziękują za dary – mówi prezes Tokarczuk.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Kresowian powstało w Lubinie w 2016 roku. Jego członkowie spotykają się w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 16 w Domu Dziennego Pobytu Senior przy ul. Sienkiewicza 3.

Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 12 września. Jest ono otwarte dla wszystkich. Mile widziani są zarówno ci, którzy przyjechali do Lubina z Kresów Wschodnich, jak i wszyscy inni miłośnicy historii oraz tamtych rejonów.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz