Kręgosłup w stresie

Kolejna edycja Szkoły Pleców w Manufakturze Fitnessu! Po raz kolejny w naszym klubie ruszył nasz autorski program pt. Szkoła Pleców.

Program skierowany jest do wszystkich osób, które prowadzą siedzący lub stojący tryb życia, które bolą plecy, kark, barki, szyja lub które chcą po prostu wrócić do aktywności fizycznej po przebytym urazie.

W ramach programu pomagamy zwalczyć ból i wrócić do sprawności fizycznej. Uczymy również jak ćwiczyć (również w miejscu pracy), aby zapobiegać napięciom mięśniowym, nieprawidłowej postawie i zespołom bólowym.

Szczegóły programu:

Do programu przyłączyć się może KAŻDY, kto ma problemy z bólami szyi, pleców, kręgosłupa, czy stawów. Program obejmuje:

1) Szczegółowy indywidualny wywiad zdrowotny (1 h) – jeśli posiadasz już jakieś badania, zdjęcia oraz inna dokumentację medyczną zabierz ją ze sobą. Na jej podstawie nasza fizjoterapeutka przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny i pomoże Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia. Zakwalifikuje Cię również do odpowiedniej grupy osób ćwiczących.

2) Spotkanie pt. „Kręgosłup w stresie” (1,5 h) obejmuje zagadnienia z zakresu podstaw anatomii, różnych schorzeń kręgosłupa, pleców i stawów oraz sposobów radzenia sobie z bólem. Pokażemy Ci jak ćwiczyć (również w miejscu pracy), aby zapobiegać napięciom mięśniowym, nieprawidłowej postawie i zespołom bólowym – spotkanie BEZPŁATNE dla uczestników programu.

3) Regularne ćwiczenia w grupach 3-, 4-osobowych. Ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające kręgosłup oraz mięśnie głębokie i mięśnie brzucha, tak istotne w profilaktyce kręgosłupa – 1 lub 2 razy w tygodniu. Dobrane do każdej grupy indywidualnie ze względu na rodzaj schorzenia i poziom zaawansowanie choroby i bólu.

Zajęcia prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci i trenerzy. Połączenie ich wiedzy i doświadczenia w pracy z osobami z różnymi kontuzjami i dysfunkcjami, gwarantuje, że zrobimy wszystko, aby pomóc Wam pozbyć się bólu.

Zapomnij o kolejkach na NFZ i rutynowym traktowaniu. Każdy z pacjentów ma zapewniony indywidualny program rehabilitacyjny dostosowany do jego możliwości.

Dodatkowo w stałej ofercie klubu Manufaktura Fitnessu znajdziesz zajęcia prozdrowotne tj.: zdrowy kręgosłup, joga dla kręgosłupa, pilates oraz bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą.

Pamiętaj!

Leczenie ruchem (kinezyterapia) jest nieodłącznym elementem rehabilitacji. Często jest pomijane na rzecz fizykoterapii i masażu. Jest to ogromny błąd! Tylko dzięki terapii ruchem jesteśmy w stanie przerwać błędne koło bólowe, poprzez zmniejszenie odruchowego wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych i poprawę stabilności odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Zapraszamy serdecznie.

Szczegóły w recepcji klubu Manufaktura Fitnessu

ul. Konstytucji 3 Maja 3, Lubin

tel.: 882 126 668

Udostępnij

  • wykop.pl