Krecik odwiedził przedszkolaków

Na początku września jeden z bajkowych bohaterów, Krecik, wyruszył w podróż po Polsce. W grudniu dotarł do Lubina, gdzie odwiedził Przedszkole Miejskie nr 4.

Dzieci z grupy III i V z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubinie wzięły udział w projekcje ogólnopolskim „Krecik poznaje Polskę”. Krecik, jeden z bohaterów bajek animowanych, wyruszył na początku września w swoją podróż po całej Polsce, która potrwa do czerwca. Swą przygodę zaczął w Częstochowie.

Projekt „Krecik poznaje Polskę” umożliwia dzieciom poznanie nie tylko najbliższej „małej Ojczyźnie”, ale przede wszystkim innych regionów Polski z ich dorobkiem kulturowym. Do udziału w projekcie zaproszone są przedszkola z całej Polski. Dzieci dzieciom opowiadają o Polsce i miejscach, z których pochodzą. Krecik z własnym bagażem wyrusza w wyprawę, podczas której odwiedza różne regiony Polski. W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogaca swoją wiedzę na temat ojczyzny przedszkolaków, które go do siebie zaprosiły. Projekt zakończy się stworzeniem w Częstochowie wystawy zgromadzonych podczas podróży fotografii i pamiątek charakterystycznych dla różnych regionów kraju.

W Lubinie Krecik gościł od 12 do 14 grudnia na zaproszenie wychowawczyń z grupy III i V Beaty Augustynów i Małgorzaty Stążka. W tym czasie poznał historię oraz najpiękniejsze miejsca naszego miasta. Uczestniczył wspólnie z dziećmi w zajęciach edukacyjnych, w zajęciach bibliotecznych, ubierał choinkę, poznawał całe przedszkole. Bardzo miło i aktywnie spędził w Lubinie czas. Dzięki pamiątkom przywiezionym przez Krecika, dzieci poznały różne miejsca w całej Polsce. Przedszkolaki wspólnie z paniami Beatą Augustynów i Małgorzatą Stążka uzupełniły „Pamiętnik Podróży Krecika” oraz podarowały kilka pamiątek, które będą mu przypominać o naszym mieście. Następnie panie spakowały walizkę gościa i wysłały go w dalszą w podróż do Iławy.

Autor: B. Augustynów, M. Stążka/PM nr 4

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz