Koszykarze SMK utarli nosa świdniczanom

50

Lubińscy koszykarze mają za sobą udane spotkanie we własnej sali. SMK Lubin wygrało z IgnerHome Polonia Świdnica 70:63.

Zdecydowanym faworytem meczu od samego początku była drużyna gości. W pierwszej rundzie w Świdnicy Polonia wygrała aż 88:34 i zajmowała dużo wyższą lokatę od naszego zespołu. Początek spotkanie rewanżowego to potwierdził. Świdniczanie skutecznie atakowali trafiając zarówno spod kosza, jak i z dystansu. Ostatecznie pierwsza kwarta zamknęła się wynikiem 22:17. W drugiej SMK dużo lepiej broniło, niestety brakowało trochę jakości z przodu i do przerwy wynik wciąż oscylował w okolicach 5pkt. dla gości. W trzeciej kwarcie Polonia bardzo szybko złapała 5 przewinień, co skrzętnie wykorzystali lubinianie, zmniejszając stratę do 2 punktów. W ostatniej kwarcie gospodarze złapali wiatr w żagle. Bardzo dobra gra w obronie napędzała atak. Kilka szybkich kontrataków wyprowadziło lubińskie „Lwy” na dziesięciopunktowe prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 70:63 dla SMK.

Zagrali: Zadrożny 21, Dwornik 19, Skibiński 13, Słaby 11, Macowicz 6, Wawrzyńczyk, Benier, Lenczuk, Durski.