Koszykarskie mistrzostwa za nami

140

W Otwartych Mistrzostwach Lubina w Streetball wzięło udział 7 drużyn. Zawody odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie. Na dwóch boiskach walczyli Flamingo, Shoguns, Dzikie wieprze, Big baller brand, Kiedys t był team Lubinki i FC Trawa.

Na mistrzostwach pojawiły się drużyny, które wielokrotnie grały w turnieju w latach ubiegłych jak i takie które przyjechały po raz pierwszy. Wyraźnie widać, że z roku na rok poziom jest wyższy. Zjawia się także coraz więcej młodych ekip, które chcą promować koszykówkę.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna FLAMINGO, na drugim uplasowała się drużyna SHOGUNS, a na trzecim miejscu na podium stanęły  LUBINKI.

Zwycięzcy otrzymali 800 zł nagrody w postaci bonu oraz  puchar, piłki i koszulki . Za drugie i trzecie miejsce drużyny otrzymały puchary, nagrody rzeczowe w postaci piłek, koszule i bidonów. Były też wyróżnienia indywidualne.

W rzutach za 3 punkty zwyciężył Dominik Durski, w rzutach osobistych  Kacper Białecki, najlepszym zawodnikiem turnieju był natomiast Jacek Iłowski. Impreza zorganizowana była przez RCS wspólnie z klubem SMK Lubin.