Koszykarskie derby trzeciej ligi dla SMK

28

Koszykarze SMK Lubin po bardzo wyrównanym pojedynku zanotowali kolejne zwycięstwo. Wynik cieszy podwójne, gdyż ekipa Szymona Pietraszka pokonała na własnym parkiecie Śląsk Wrocław.

Jako pierwsi ze zdobytych punktów cieszyli się przyjezdni. Rzut za trzy punkty zanotował Jan Kozłowski. Odpowiedź SMK była niemalże natychmiastowa. Również za 3 rzucił Łukasz Markowicz. W tej kwarcie dla gospodarzy najwięcej rzucał Damian Dwornik. W drugiej części meczu, jako pierwsi punktowali miejscowi. Spotkanie odbywało się w rytmie punkt za punkt. Żadna z ekip nie notowała znaczącej przewagi. W trzeciej i czwartej kwarcie walka o każdy metr na parkiecie przy ul. KEN 17B nabrała rozpędu. Wynik nie był oczywisty do ostatnich sekund. Pod koniec sędzia podyktował rzuty osobiste dla gości, którzy zdobyli trzy punkty i na kilkadziesiąt sekund przed syreną oznajmiająca koniec meczy, Śląsk wygrywał 75:74. Spokój na parkiecie dał SMK możliwość szybkiej kontry i celny rzut za 2 punkty Damiana Szablewskiego! Zwycięstwo SMK stało się faktem.

8.kolejka III ligi koszykówki mężczyzn
Sala gimnastyczna RCS przy ul. KEN 17B
SMK Lubin – Śląsk Wrocław 76:75 (1 kwarta: 25:17, 2 kwarta: 20:23, 3 kwarta: 18:19, 4 kwarta: 13:16)

Dla SMK rzucali: Damian Szablewski 23, Paweł Macowicz 19, Damian Dwornik 17, Jakub Słaby 10, Łukasz Markowicz 5, Cyprian Benier 2.

Dla Śląska rzucali: Kozłowski 22, Kuczyc 21, Styczeń 9, Majcherek 7, Burakiewicz 6, Żmijak 6, Kvashchuk 2, Wronkowski 2.