Korona rozbita, lider zostaje w Lubinie!

28

Rozgrywki ligowe w 2018 roku piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin kończą na fotelu lidera PGNiG Superligi Kobiet! W ostatnim meczu pierwszej rundy i zarazem ostatnim meczu w tym roku Miedziowe rozbiły Koronę Handball Kielce 31:18!

Po kilku nieskutecznych akcjach z oby stron wynik otworzyła w trzeciej minucie Dominika Więckowska z Korony, ale na odpowiedź i bramkę Patricii Matieli nie trzeba było długo czekać. Przyjezdne w pierwszych minutach nie ustępowały pola liderkom PGNiG Superligi i prowadziły 3:2. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było już 6:3 dla Miedziowych, a aż cztery bramki w tym czasie na swoje konto zapisała reprezentacyjna skrzydłowa, Kinga Grzyb. Kilka chwila chwil później o czas dla swojej drużyny, przy stanie 4:8, poprosił Paweł Tetelewski. Obraz gry nie uległ jednak zmianie, lubinianki grały pewnie i powiększały swoją przewagę. Do przerwy Metraco Zagłębie Lubin prowadziło 17:9.

Chwilę po zmianie stron znów dała o sobie znać Kinga Grzyb, która w trzy minuty rzuciła trzy bramki i Metraco Zagłębie Lubin prowadziło już 20:9. Miedziowe nie dały rywalkom żadnych argumentów, grały dobrze w obronie i skutecznie w ataku, z a biegiem czasu wygrywały coraz wyżej. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej bawiły się grą, a po ich kolejnych akcjach ręce same składały się do oklasków. W ofensywie szalała Kinga Grzyb, która w 50. minucie miała na swoim koncie już dziesięć trafień!

-Cieszą te trzy punkty, bo były ważne z wielu względów. Przede wszystkim żeby wygrać i przede wszystkim żeby utrzymać fotel lidera, na którym byłyśmy przez większość tej rundy. O naszej wygranej zadecydowała dobra postawa w bramce Moniki Maliczkiewicz i dobra postawa w obronie, bo wiele piłek zostało wybronionych, a z tego poszły skuteczne kontry – mówiła po meczu Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

MVP meczu: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Korona Handball Kielce 31:18 (17:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 11, Hartman 3, Trawczyńska 3, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 2, Rosińska 1, Milojević 2, Ważna 2, Matieli 2, Jochymek 3, Pielesz.

Korona: Orowicz, Hibner – Gliwińska , Zimnicka 2, Syncerz 2, Zimnica , Kędzior , D. Więckowska 5 , M. Więckowska 4, Homocnicka 1, Skowrońska 1, Czekala 2, Charzyńska 1, Janczyk , Piwowarczyk.