Kontrolowana wygrana z Piotrcovią

24

Od początku do końca Metraco Zagłębie Lubin kontrolowało przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrało pewnie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 35:31. Tym samym miedziowe umocniły się na pozycji lidera rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet.

Przyjezdne długo konstruowały swoją akcję ofensywną, co przyniosło efekt w trzeciej minucie po trafieniu doświadczonej Agaty Wypych. Na odpowiedź miedziowych nie trzeba było długo czekać, bo kilkanaście sekund później z drugiej linii trafiła Żana Marić. Na pierwsze prowadzenie Metraco Zagłębie wyszło w siódmej minucie, kiedy kontrę skutecznie wykończyła Małgorzata Trawczyńska. Lubinianki zaczęły budować swoją przewagę i po dziesięciu minutach było już 8:2. O czas poprosił Rafał Przybylski, ale niewiele to zmieniło. Ton grze wciąż nadawały liderki rozgrywek PGNiG Superligi. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej prowadziły 18:12.

W drugiej części spotkania utrzymywała się przewaga miedziowych. Piotrkowianki nie dały odskoczyć Metraco Zagłębiu, głównie dzięki skutecznej grze Zoricy Despodovskiej. Niemniej jednak to gospodynie cały czas były na prowadzeniu, które pozwalało kontrolować przebieg meczu. Przewaga lubinianek utrzymywała się na poziomie 6-7 trafień. Kolejna wygrana Metraco Zagłębia Lubin stała się faktem.

MVP meczu: Zuzanna Ważna (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:31 (18:12)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb , Semeniuk 1, Trawczyńska 3, Wasiak 3, Buklarewicz 1, Górna 4, Ważna 5, Marić 5, Jochymek 4, Wojtas 3, Belmas 3, Pielesz 3, Milojević.

MKS Piotrcovia: Opelt – Kucharska , Matyja, Klonowska 2, Kopertowska 3, Marszałek 5, Wypych 1, Wasilewska 3, Ivanović 1, Belmas 3, Despodovska 10, Wyrzychowska 1, Kucharska 1.