Koniec z utrudnieniami na Ścinawskiej. Droga od jutra będzie w pełni przejezdna

4

Na ten moment kierowcy czekali równo trzy miesiące. Od jutra ulica Ścinawska w Lubinie znów będzie przejezdna w obu kierunkach.

– Od jutra (tj. środa, 8 sierpnia) ruch pojazdów na ul. Ścinawskiej będzie możliwy w obu kierunkach. Należy jednak pamiętać, że jest to ciągle, tak jak pozostałe odcinki, teren budowy. Oznakowanie poziome grubowarstwowe, ze względów technologicznych, wprowadzone zostanie do końca sierpnia – informuje Zdzisław Przepiórski, kierownik referatu w Urzędzie Miejskim w Lubinie. Droga powinna być przejezdna w obu kierunkach najpóźniej jutro do godz. 8 rano.

Przypomnijmy, że remont ulicy Ścinawskiej rozpoczął się pod koniec marca tego roku. Ponieważ ruch na drodze był zbyt duży, a to uniemożliwiłoby przeprowadzenie zaawansowanego remontu, firma wykonawcza na początku maja zdecydowała się wprowadzić na niej ruch jednokierunkowy, od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego.

Na szczęście utrudnienia trwały tylko trzy miesiące. – Pozostały nam jeszcze roboty wykończeniowe przy terenach zielonych, chodnikach i w okolicach zjazdów. Myślę, że wszystko powinno być gotowe do końca tego roku – mówi Marcin Dziuk, kierownik budowy.

Dla porównania, remont skrzyżowania przy Castoramie trwa już ponad rok i wciąż nie znamy dokładnego terminu jego zakończenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, będąca głównym inwestorem, w połowie lipca po raz kolejny przesunęła datę ukończenia tej inwestycji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Remont ul. Ścinawskiej to część większej inwestycji realizowanej przez lubiński ratusz. W jej ramach łącznie zostanie przebudowanych 3,4 km dróg. Prace odbywają się także przy al. Niepodległości, al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ul. Granitowej do Centrum Logistycznego Jeronimo Martins Dystrybucja. Na ostateczne zakończenie wszystkich etapów trzeba jeszcze trochę poczekać. Realizacja tak dużej inwestycji jest możliwa dzięki unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto w kwocie 25 mln zł. Resztę niezbędnych środków wyłożył Urząd Miejski w Lubinie (ponad 5,4 mln zł) i Starostwo Powiatowe w Lubinie (2,8 mln zł).

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość