Koniec z utrudnieniami na Ścinawskiej. Droga od jutra będzie w pełni przejezdna

Na ten moment kierowcy czekali równo trzy miesiące. Od jutra ulica Ścinawska w Lubinie znów będzie przejezdna w obu kierunkach.

– Od jutra (tj. środa, 8 sierpnia) ruch pojazdów na ul. Ścinawskiej będzie możliwy w obu kierunkach. Należy jednak pamiętać, że jest to ciągle, tak jak pozostałe odcinki, teren budowy. Oznakowanie poziome grubowarstwowe, ze względów technologicznych, wprowadzone zostanie do końca sierpnia – informuje Zdzisław Przepiórski, kierownik referatu w Urzędzie Miejskim w Lubinie. Droga powinna być przejezdna w obu kierunkach najpóźniej jutro do godz. 8 rano.

Przypomnijmy, że remont ulicy Ścinawskiej rozpoczął się pod koniec marca tego roku. Ponieważ ruch na drodze był zbyt duży, a to uniemożliwiłoby przeprowadzenie zaawansowanego remontu, firma wykonawcza na początku maja zdecydowała się wprowadzić na niej ruch jednokierunkowy, od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego.

Na szczęście utrudnienia trwały tylko trzy miesiące. – Pozostały nam jeszcze roboty wykończeniowe przy terenach zielonych, chodnikach i w okolicach zjazdów. Myślę, że wszystko powinno być gotowe do końca tego roku – mówi Marcin Dziuk, kierownik budowy.

Dla porównania, remont skrzyżowania przy Castoramie trwa już ponad rok i wciąż nie znamy dokładnego terminu jego zakończenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, będąca głównym inwestorem, w połowie lipca po raz kolejny przesunęła datę ukończenia tej inwestycji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Remont ul. Ścinawskiej to część większej inwestycji realizowanej przez lubiński ratusz. W jej ramach łącznie zostanie przebudowanych 3,4 km dróg. Prace odbywają się także przy al. Niepodległości, al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ul. Granitowej do Centrum Logistycznego Jeronimo Martins Dystrybucja. Na ostateczne zakończenie wszystkich etapów trzeba jeszcze trochę poczekać. Realizacja tak dużej inwestycji jest możliwa dzięki unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto w kwocie 25 mln zł. Resztę niezbędnych środków wyłożył Urząd Miejski w Lubinie (ponad 5,4 mln zł) i Starostwo Powiatowe w Lubinie (2,8 mln zł).

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
gość
gość
6 miesięcy 11 dni temu

na wyborach na pewno Przedsiębiorcy z ul Przemysłowej będą wiedzieli na kogo zagłosować za taką piękną drogę i chodnik

wacek
wacek
6 miesięcy 11 dni temu

A co ze skrzyżowaniem przy Castoramie? Pan poseł Kubów tak szumnie obiecywał, że wszystko załatwił i w czerwcu będzie otwarcie a tutaj prace trwają na na S3 gdzie końca nie widać:) coś Pan słabo obiecuje.. kolejna obiecanka:)

Max.
Max.
6 miesięcy 11 dni temu

Pszyjechali z wioch, pomieszkali w mieście, dorobili się, wybudowali się w okolicznych wioskach zapominając źe na wsi może śmierdzieć.Wróciliście do swoich korzeni.

wacek
wacek
6 miesięcy 11 dni temu

Smród to chyba z „dojnej zmiany” czuć:)

redbaron
redbaron
6 miesięcy 11 dni temu

Śmietnisko a zaraz asfaltownia w Szklarach Górnych. Z każdej strony smród. Brawo WY.

Antysmrodownik
Antysmrodownik
6 miesięcy 11 dni temu

Musimy zrobić imienne listy poszkodowanych czyli odczuwającyh ten smród i dostarczyć spis komu trzeba. Raczyński popłynie jak smród w kolejnych wyborach.

Lubinek
Lubinek
6 miesięcy 11 dni temu

Jedyna droga to pozew zbiorowy mieszkańców codziennie zatruwanych przez odór ze śmietniska. Winni muszą zostać osądzeni i ukarani. Jak lokalny sąd nie da rady pójdziemy dalej.

Usuńcie smród
Usuńcie smród
6 miesięcy 11 dni temu

Drogi robione na odpier*** bo czas goni i Pogoni. Prawie już mdleje od tego smrodu rzygami, albo komuś wątroba walneła

Rocky
Rocky
6 miesięcy 11 dni temu

Reprezentacyjna pomału pokazuje swoje nowe oblicze – Lubinianie to szczęściarze – Brawo Wy!Szkoda że Lubin zostanie wykreślony z tranzytu i o wielu cudach tego Miasta nikt nie będzie wiedział.

Stalowy Bronek
Stalowy Bronek
6 miesięcy 11 dni temu

Rocky ty raz na jakis czas na dopalaczach ? Czy codziennie 3 razy je lykasz ?

Piti
Piti
6 miesięcy 11 dni temu

Super tylko reszta ulic a szczególnie Kaczyńskiego to jakaś kpina. Teraz jeździć to jest koszmar.

Taka prawda
Taka prawda
6 miesięcy 11 dni temu

Uwaga na firmęSIMIE. Kupiłem u nich tynk ale wcisneli mi nie taki tynk jak chciałem. Strasznie arogancka właścicielka nie chciała uznać reklamacji i musiałem kupić w drugiej firmie to co chciałem mieć na elewacji. Wydałem na to sporo kasy. Lepiej ominąć tą firmę szerokim łukiem

lubinianin
lubinianin
6 miesięcy 11 dni temu

Rewelacja. Gratuluję skuteczności. Jeżeli środki unijne mogły zostać wykorzystane tylko na ten cel, to tylko debil by nie skorzystał.

wpDiscuz