Koncert Papieski zostanie powtórzony

Przepiękne muzyczne aranżacje stworzone w oparciu o projekty Piotra Rubika oraz teksty i poezję Jana Pawła II, multimedialna podróż papieża Polaka do ojczyzny… Wzruszenie, emocje i radość towarzyszyły Koncertowi Papieskiemu, który z okazji 39. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II odbył się w Chróstniku. W niedzielę, 29 października, projekt zaprezentowany zostanie publiczności w Gorzycy.

Papież – pielgrzym, papież – poeta, pocieszyciel chorych, papież – mąż stanu, papież – budowniczy pokoju, papież, uczący nas na nowo rozumieć sens przebaczania, papież – przewodnik młodzieży, symbol nadziei, animator drogi do świętości, papież – orędownik miłości. Te słowa odzwierciedlają postać naszego rodaka, który 39 lat temu został papieżem.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin podczas Koncertu Papieskiego w świetlicy wiejskiej w Chróstniku przypomniał wzruszające wspomnienia lat spędzonych w Piotrowej Stolicy.

Zaprezentowana projekcja multimedialna przypomniała nam m. in. podróże papieża do ojczyzny, którą kochał całym sercem. Wysłuchaliśmy przepięknych aranżacji muzycznych, stworzonych w oparciu o projekty muzyczne Piotra Rubika oraz teksty i poezję Jana Pawła II, zinterpretowane przez młodych członków zespołu „Iskra” pod kierunkiem opiekuna Anny Barszczyńskiej.

Koncert wywołał wiele wzruszeń i emocji. Dlatego też Ośrodek Kultury Gminy Lubin postanowił po raz drugi zaprosić mieszkańców gminy Lubin na Koncert Papieski, tym razem do kościoła filialnego pw. św. Józefa Robotnika w Gorzycy, w niedzielę 29 października o godz.18.15.

OKGL/ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz