Kompletnie pijany kierowca wjechał w sygnalizację!

Kiedy wjechał w znak drogowy i sygnalizację, świadkowie zdarzenia zmusili go do zatrzymania, podejrzewając, że mężczyzna może być pijany. Jak się okazało, słusznie. Kierowca tira z pełnym załadunkiem jechał ulicami Lubina, mając w organizmie aż trzy promile alkoholu!

Sytuacja miała miejsce wczoraj po godzinie 21.00. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu drogi K 3 z ulicą Wrocławską kierowca TIR-a uszkodził bariery energochłonne i odjechał z miejsca zdarzenia. Chwilę później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie, że na skrzyżowaniu obwodnicy generała Maczka z ulicami Komisji Edukacji Narodowej i Legnickiej kierowca ciężarówki uszkodził sygnalizację świetlną i znak drogowy.

– Całe zdarzenie zauważyli świadkowie, w tym policjant będący po służbie. Zwalniając przed nim, zmusili kierującego tirem do zatrzymania się. Zabrali mu kluczyki i poczekali do przyjazdu policjantów – informuje starszy aspirant Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej komendy.

Wyjątkowo bezmyślnym kierowcą okazał się 57-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. – Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał prawie trzy promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu dwa lata więzienia – dodaje st. asp. Serafin.

Policjantka dodaje, że tego samego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze jednego pijanego kierowcę, tym razem kierowcę osobówki. 45-letni lubinianin miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie!

Od wczorajszego zdarzenia nie działa sygnalizacja świetlna na wspomnianym skrzyżowaniu. Miasto już zleciło jej naprawę, jednocześnie zapowiadając, że będzie oczekiwało od sprawcy zwrotu poniesionych kosztów. – Do wieczora sygnalizacja powinna już działać – informuje Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Do tego czasu, zarówno piesi, jak i kierowcy, powinni być wyjątkowo ostrożni. Bez świateł w tym miejscu jest szczególnie niebezpiecznie. Robiąc zdjęcia do tego artykułu sami byliśmy świadkami, jak rozpędzone auto omal nie wjechało w starszego mężczyznę, który usiłował przejść przez drogę od strony Młodzieżowego Domu Kultury.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Jan Marian Rokitki
Jan Marian Rokitki
7 miesięcy 4 dni temu

Widzieliśmy z żoną jak go pakowali do radiowozu… ledwo nogami przebierał. 2 lata to mało… w dodatku tylko „grozi” więc pewnie skończy się na zabranym prawku, a wtedy zacznie pić, bo nie ma prawka i nie ma jak pracować… no i wtedy pojedzie osobówką…. i tak w koło Macieju.

Rafał
Rafał
7 miesięcy 2 dni temu

Nawet siły nie miał na badanie alkomatem,
niedopita butelka leżała jeszcze w aucie…
Prawdopodobnie tylko po to zatrzymał się na Orlenie koło castoramy, żeby sobie dokupić …
Brak słów 🙁

Rocky
Rocky
7 miesięcy 4 dni temu

Wynalazek szatana zawsze był i jest grożny szkoda że wykonujący odpowiedzialne i niebezpieczne zawody o tym zapominają – krzywdząc przy tym siebie rodzinę i innych

Kozak
Kozak
7 miesięcy 5 dni temu

28 płacą zyski 13 %

Rafał
Rafał
7 miesięcy 5 dni temu

Kolego cała akcja zaczęła się przy Orlenie kolo Castorama, prawie doprowadził do kolizji z drugim samochodem ciężarowym, ale potem rondo próbował na wprost ale było za wysokie i poszedł na bariery i je uszkodził, ale zaczął uciekać i wtedy o 20:31zostalo wykonane pierwsze zgłoszenie na 112, nie udało się go zatrzymać na rondzie, i światła kolo Tesco zatrzymały pościg, ale na szczęście gdy przejechał po sygnalizatory inni kierowcy tez zaczęli go ścigać i na następnych światłach został zatrzymany…

Grzegorz
Grzegorz
7 miesięcy 5 dni temu

Jakoś nie widzę na zdjęciach uszkodzonych barier energochłonnych. Znak i lampa wygięta. Jak zwykle portal pisze newsy najwyższych lotów 🙂

Piti
Piti
7 miesięcy 5 dni temu

To jest akurat ostry wynoszący zakręt. Jeśli kierowca jest do tego pijany to nie ma szans żeby nie zaoral trawnika i sygnalizacji. Będzie miał nauczke. Obawiam się tylko jednego. Oczywiście prawko im zabrali ale bez prawka też „mogą” jeździć. Trzeźwo bądź na podwójnym gazie.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy 5 dni temu

Ten człowiek nie powinien już nigdy zasiąść za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu.
Błysnął głupotą przekraczającą wszelkie normy.

obywateL
obywateL
7 miesięcy 5 dni temu

Jeszcze trzeba było zrobić 10 kolejnych zdjęć tej krzywej sygnalizacji, żeby było lepiej widać

wpDiscuz