Kolejny tryumf koszykarzy

99

9 seria spotkań 3 ligi była niezwykle udana dla lubińskich koszykarzy. Podopieczni Szymona Pietraszka pokonali rywali z Kobierzyc 88:66.

Jak czytamy na oficjalnym fanpage SMK Lubin, zespół zachował koncentracje i pewnie wygrywał spotkanie. Od początku lubińskie lwy kontrowały przebieg meczu korzystając z gry pod koszem, gdzie Damian Dwornik i Łukasz Markowicz wykorzystywali swoje warunki fizyczne, zdobywając łatwe punkty. Po pierwszej kwarcie SMK prowadziło 24:10. Do przerwy wynik brzmiał 44:34. Sytuacja wydawała się być opanowana, jednak kłopoty z faulami miał najlepszy strzelec gości, Damian Szablewski i musiał więcej czasu spędzić na ławce. Nie powstrzymało go to jednak przed zdobyciem 21 punktów i wraz z Kubą Słabym był najskuteczniejszym strzelcem. W końcowej fazie meczu swoją szanse dostali młodzi gracze Cyprian Benier i Dominik Durski. Koszykarze wypadli bardzo dobrze i zyskują coraz większe zaufanie trenera.