Kolejny podopieczny Kamila Jaza w kadrze Polski

0

Szkolenie siatkarskiej młodzieży w Lubinie stale się rozwija i ostatnimi czasy znajduje się na najwyższym poziomie. Dobre wyniki osiągane w lidze zarówno kadetów jak i młodzików są najlepszymi w historii młodzieżowej siatkówki w Lubinie i dają efekty w postaci powołań do kadry województwa i Polski. Kolejnym zawodnikiem, który założy koszulkę z orzełkiem na pierwsi jest Maciej Bugajski.

Dobra praca u podstaw, oraz sumienne przykładanie się do wyznaczonych celów przez trenera ma wymierne skutki. Maciej Bugajski jest już drugim zawodnikiem (po Jakubie Kilianie, przyp. red.) trenera Kamila Jaza, który dostał powołanie do młodzieżowej kadry Polski U15 i będzie uczestniczył w zgrupowaniu w Nowym Dworze Mazowieckim w dniach 22-27 października 2018. Dodatkowo również, aż trzech zawodników wspomnianego szkoleniowca jest objętych szkoleniem wojewódzkim.

– Bardzo cieszy mnie ta sytuacja, widać, że osiągane wyniki zarówno zespołowe jak i indywidualne idą w parze. Chłopcy wzajemnie się nakręcają, co powoduję zdrową rywalizację i chęć bycia coraz lepszym, to ułatwia pracę. Ja mogę się tylko cieszyć, że jest mi dane pracować z taką młodzieżą. Chłopcy są z Lubina i okolic, co buduje ich tożsamość, względem klubu, miasta i powoduje, że zostawiają serce na treningach. Cieszę się, że razem z trenerem Danielem Dłużniakiewiczem budujemy coś z lokalnych chłopców i przynosi to efekty, a nie jak było kiedyś, że przychodzili zawodnicy z zewnątrz w bardzo dużej liczbie czy to w kategorii kadet, czy pierwszy rok juniora, a lokalni zawodnicy byli wypierani, oczywiście jeszcze przed rozgrywkami Młodej Ligi, która rządziła się własnymi prawami. Moim celem na ten rok jest wprowadzić jeszcze dwóch zawodników do kadry wojewódzkiej z rocznika 2004 oraz trzech (włącznie z Maciejem Bugajskim i Jakubem Kilianem, przyp. red.) do kadry wojewódzkiej rocznik 2005. Zobaczymy jak to wyjdzie, ale patrząc po wynikach z początku sezonu jestem spokojny o efekty szkoleniowe – komentuje Kamil Jaz, szkoleniowiec młodzików Cuprum Lubin.

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość