Kolejny koncert w plenerze. Pieprzyk w altanie

Przed nami jeszcze trzy wakacyjne niedziele i tyle samo plenerowych koncertów w altanie za Muzą. W najbliższą, czyli 13 sierpnia, będzie można posłuchać zespołu Pieprzyk.

Fot. materiały organizatora

Grupę tworzą Hanna Jakubowska (śpiew, gitara) i Zbigniew Dobrzyński (gitara, śpiew). Zespół zadebiutował w 2010 r. podczas III Konkursu Piosenki Poetyckiej „Sowa” w Rybniku. Nieśmiała prezentacja autorskich utworów została wyróżniona drugą nagrodą i przyniosła propozycję kilku kolejnych występów, zmuszając członków duetu do intensywnej pracy twórczej i zgromadzenia koncertowego materiału. Sukces ten zachęcił również do próbowania swoich sił w konkursach i na scenach festiwali piosenki poetyckiej, studenckiej czy turystycznej w całej Polsce.

Grają po prostu piosenkę. Prostą, lecz nie prostacką. Śpiewaną prozę życia. Niewydumanym tekstom towarzyszy muzyczna zwyczajność. Zgodnie z nazwą wszystko zestawione jest ze smakiem i doprawione w sam raz.

W 2016 r. wydali płytę „Pranie”, na której znalazło się 12 lirycznych i niebanalnych utworów. W nagraniach uczestniczyli zaproszeni goście, którzy od czasu do czasu powiększają skład zespołu występując z nim na scenie.

Na żywo zespołu Pieprzyk będzie można posłuchać w Lubinie 13 sierpnia o godzinie 18. Wstęp na wakacyjny koncert w altanie jak zwykle jest bezpłatny.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz