Kolędy w wykonaniu niepełnosprawnych dzieci

Swoje wokalne umiejętności zaprezentowali dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Kolorowe przebrania, mikołaje i dekoracje, spowodowały, że atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym.

W przeglądzie wystąpiło kilkudziesięciu podopiecznych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz delegacja wolontariuszy z II LO. Można było usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki oraz nowsze aranżacje utworów. Artystycznym zmaganiom przyglądali się uczniowie, rodzice i goście. Po finałowym występie, mikołaj obdarował wszystkich wykonawców słodkim upominkiem.

– Te dzieci jak nikt inny potrafią oddać ciepło i miłość. Przygotowania do imprezy trwają cały rok. Te wyjątkowe dzieci potrzebują więcej czasu, ale obserwowanie ich zaangażowania daje dużo satysfakcji – zdradza dyrektor szkoły Danuta Wantuła.

– Impreza organizowana jest już kilkunasty rok z rzędu, to tradycja tej szkoły – dodaje współorganizator Łukasz Nowicki.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęto Przeglądem Kolęd i Pastorałek. Ale to nie koniec świętowania w szkole specjalnej. – Obecnie placówka przygotuje się do Wigilii, która odbędzie się 14 grudnia. Wigilia osób niepełnosprawnych jest formą podziękowania dla naszych wspierających. Zaproszeni są uczniowie, rodzice oraz nasi sprzymierzeńcy. Gościem będzie także ksiądz biskup legnicki – dodaje dyrektor Wantuła.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Kolędy w wykonaniu niepełnosprawnych dzieci"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Mati
Gość
Mati
9 miesięcy 16 dni temu

Tolerancyjna to może być np Holandia ale nie Polska. I kto może być w Holandii nietolerancyjny? No oczywiscie Polak lub Arab. Ze smutkiem przyjmuje fakt że tyle z Polski się tam nazjezdzalo, to bardzo przykre, że wielu wynosi ta nietolerancje na holenderska ziemie przez co wielu Polaków dobrych, uczciwych i tolerancyjnych jest szykanowanych w NL

mariol
Gość
mariol
9 miesięcy 15 dni temu

Tolerancja jak wszystko ma swoje granice których przekroczenie zaczyna społeczeństwu szkodzić.. trzeba tylko znać te granice a nie dla każdego są takie same 🙂

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel
9 miesięcy 16 dni temu

społeczeństwa naszego kochanego kraju ( miało być)

hehehe
Gość
hehehe
9 miesięcy 16 dni temu

Bardzo niepedagogiczne podejście do tematu albo brak podstawowej wiedzy panie psorze 😀

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel
9 miesięcy 16 dni temu

I tak 99,9 społeczeństw ma tych ludzi głęboko w d….

wpDiscuz