Kobieta będzie teraz rządzić lubińskimi policjantami

0

Nadkomisarz Joanna Cichla została nową szefową lubińskiej policji. Tym samym zastąpiła dotychczasowego szefa tutejszej jednostki, inspektora Tomasza Gołaskiego, który kilka dni temu odszedł na emeryturę.

Do Lubina nadkomisarz Cichla przyszła z Polkowic, gdzie pełniła funkcję zastępcy komendanta tamtejszej jednostki. O jej powołaniu zdecydował komendant dolnośląskiego garnizonu, nadispektor Tomasz Trawiński. Na razie nadkomisarz Cichla będzie pełnić obowiązki komendanta KPP Lubin.

Nadkomisarz Joanna Cichla służbę w policji rozpoczęła prawie 19 lat temu jako aplikant w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach. Przez prawie cały okres kariery zawodowej związana była z pionem kryminalnym. Pracowała na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie, a ostatnio jako zastępca komendanta w Polkowicach.

Z wykształcenia Joanna Cichla jest doktorem nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończyła również studia w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, na kierunku zarządzanie. Ponadto jest pedagogiem i socjoterapeutą. Na co dzień współpracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, będącymi ofiarami przemocy.

Przypomnijmy, że rzeczniczką nowej pani komendant także jest kobieta – aspirant sztabowy Sylwia Serafin. Niedawno na emeryturę kolejno odeszli aspirant sztabowy Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji, a później także komendant, inspektor Tomasz Gołaski.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość