Kierowcy go omijali, komendant zareagował

Na ziemi leżał motocykl, a na nim mężczyzna. Nikt nie reagował, kierowcy omijali go jak przeszkodę na drodze. Zatrzymał się tylko komendant lubińskiej policji, który akurat wracał w pracy do domu.

Inspektor Tomasz Gołaski, komendant lubińskiej komendy

Sytuacja miała miejsce wczoraj po godzinie 16 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą nr 3 w Legnicy. Inspektor Tomasz Gołaski, który wracał do domu, zauważył korek. Kierowcy zwalniali, omijali coś i jechali dalej. Gdy komendant dojechał do tego miejsca, zauważył leżący motocykl, a na nim starszego mężczyznę.

– Zatrzymał kierowany przez siebie samochód, osłaniając motocyklistę, po czym niezwłocznie do niego podszedł. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący jednośladem na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń, jednak wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu – relacjonuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert z legnickiej komendy.

Inspektor Gołaski zatrzymał przejeżdżających drogą policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy i przekazał informację o zaistniałej sytuacji, by zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Legniccy mundurowi zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia. – Jak ustalili, 70-letni mieszkaniec powiatu legnickiego w momencie, gdy wjechał swoim motocyklem na skrzyżowanie, stracił nad nim panowanie i uderzył w krawężnik. W wyniku tego przewrócił się, na szczęście nie doznając poważnych obrażeń ciała. Przyczyną zdarzenia mógł być stan, w jakim się znajdował. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie – podkreśla mł. asp. Ekiert.

Przy okazji tego zdarzenia policja po raz kolejny zwraca uwagę na panującą znieczulicę. Nie bądźmy obojętni, reagujmy, jeśli widzimy, że ktoś może potrzebować naszej pomocy. – Nie wiadomo, jaki byłby los motocyklisty, gdyby dłużej leżał przy niskiej temperaturze na jezdni. Dziwi też brak reakcji ze strony innych kierowców – dodaje na koniec policjantka.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "Kierowcy go omijali, komendant zareagował"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
PAN
Gość
PAN
8 miesięcy 8 dni temu

ino patrzeć jak premier i prezydent przyjadą do lubina order wręczyc panu komendantowi brawo ty

Jan
Gość
Jan
8 miesięcy 8 dni temu

Luzak jestes debil.

Luzak
Gość
Luzak
8 miesięcy 7 dni temu

Pokazałeś jaki masz poziom kultury i argumentów. Bez pozdrowień.

Rocky
Gość
Rocky
8 miesięcy 8 dni temu

Na diabełków nie ma co liczyć patrz na działanie ich wynalazków – woda ognista czy trawka.A pod pretekstem ich pomocy to i z pustym portfelem można zostaćDlatego ten rocznik powinien zachować szczególną ostrożność.W tym dziwnym świecie w którym jest tyle zła to przy odrobinie szczęścia zawsze Aniołek się trafi.

Jan
Gość
Jan
8 miesięcy 8 dni temu

Luzak ja wierzący nie jestem,odwołuje sie do racjonalizmu.Pokaz mi skad wziąłeś te stastyki ?

Luzak
Gość
Luzak
8 miesięcy 8 dni temu

Pokaż mi dowody na to, że żaden z uczestników orszaku nie mijał tego motocyklisty.

Jan
Gość
Jan
8 miesięcy 8 dni temu

Kinia skad takie założenie,że biorący udział w orszaku,akurat mijali pijanego motocykliste?
Czyżby przemawiało przez ciebie nieczyste sumienie i cebulowaty charakter??

Luzak
Gość
Luzak
8 miesięcy 8 dni temu

Statystycznie rzecz biorąc na orszaku było tyle ludzi, że przynajmniej jeden na pewno mijał tego motocyklistę. I dlaczego cebulowaty charakter? Nie każdy musi być wierzący.

Mateusz
Gość
Mateusz
8 miesięcy 9 dni temu

Brawo Panie Gołaski

@mamaam
Gość
@mamaam
8 miesięcy 9 dni temu

Może zamarzł w takie zimno na motorze

kinia
Gość
kinia
8 miesięcy 9 dni temu

No tacy wlasnie sa ludzie. Modla sie na orszaku trzech kroli a za troche nie potrafia udzielic prostej pomocy drugiemu czlowiekowi. . To cos tu sie nie zgadza ……….

Autsajder
Gość
Autsajder
8 miesięcy 9 dni temu

Cyt: Zatrzymał się tylko komendant lubińskiej policji, który akurat wracał w pracy do domu. koniec cytatu…. że co, nawiewał z roboty do domu, czy jak to rozumieć? Odnośnie tematu- szkoda strzępić język. Rodaku pamiętaj, jeżeli polak Ci nie zaszkodził to już Ci pomógł.

qweryfghjsfaw
Gość
qweryfghjsfaw
8 miesięcy 8 dni temu

Wracał do domu będąc jeszcze w pracy, żeby nie tracić swojego prywatnego czasu na dojazdy… to oczywiste. Mnie bardziej zastanawia jak wyglądało zatrzymanie kierowanego przez siebie samochodu, otworzył okno i pomachał sobie lizakiem?

Piotr
Gość
Piotr
8 miesięcy 9 dni temu

Ludzie boją się potem bezsensownego ciągania po sądach i udostępniania danych podejrzanemu tyle w temacie.

hehehe
Gość
hehehe
8 miesięcy 9 dni temu

Jaki stary taki głupi, powinien dostać odpowiednią nauczkę.. niemniej zadziwia kolejny objaw totalnej znieczulicy panującej wśród społeczeństwa. Nie wróży to dobrze na przyszłość..

Ja
Gość
Ja
8 miesięcy 9 dni temu

Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji w Niemczech, ze motocyklista z motorem lezy na drodze a samochody go omijaja, to naprawde chore i bardzo zle swiadczy o spoleczenstwie polskim, ktore tak powoluje sie na tradycje chrzescijanskie

kaja
Gość
kaja
8 miesięcy 9 dni temu

ciekawe jak kierowcy by sie zachowali jakby to im sie takie cos przydarzylo i kazdy by omijaj szerokim łukiem badz ktos z ich rodzin by tak lezał…

wpDiscuz