KGHM przeszacuje majątek

Polska Miedź zweryfikuje wartość swoich zagranicznych inwestycji. Już trzeci rok z rzędu spółka musi przeprowadzić ekonomiczne testy, które wykażą, ile warte są jej aktywa.

Po uważnym przeglądzie projektów inwestycyjnych za granicą, okazało się, że dla części z nich konieczna jest zmiana założeń dotyczących długości życia kopalni, wielkości produkcji metali, zakładanych kosztów operacyjnych i potrzebnych wydatków finansowych. Zmiany te były na tyle duże, że konieczne stało się sprawdzenie, jaka jest odzyskiwalna wartość tych aktywów.

Testy dotyczyć będą stanu na 31 grudnia 2017 r. i obejmą kopalni Robinson, Morrison, Franke oraz projektów inwestycyjnych Ajax i Victoria.

Co ważne, tym razem nie stwierdzono przesłanek do weryfikacji wartości kopalni Sierra Gorda. W poprzednich dwóch latach to ona zaważyła na wynikach finansowych grupy KGHM, ponieważ przeprowadzone w odniesieniu do niej testy wykazały konieczność odpisów księgowych przekraczających w sumie 10 mld zł.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "KGHM przeszacuje majątek"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Do Miś
Gość
Do Miś
6 miesięcy 15 dni temu

Odezwał się jeden z nawiedzonych

Rocky
Gość
Rocky
6 miesięcy 17 dni temu

Czyli krótko mówiąc, te bzdury o gigantycznych stratach w Sierra Gorda to było tylko czcze gadanie ,,,diabełków, które,,kupił ciemny lud.

Miś
Gość
Miś
6 miesięcy 16 dni temu

Albo jesteś tępawy albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem

wpDiscuz