KGHM negocjuje prawie 1 mld zł pożyczki

900 mln zł ma wynieść pożyczka, jaką chce zaciągnąć KGHM w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Zarząd spółki wydał już zgodę na ustalenie warunków transakcji.

Według wstępnej oferty EBI pożyczka może być udzielona na 12 lat, w złotówkach lub równowartości w dolarach lub euro i wypłacana w transzach. Bank nie będzie wymagał od spółki ustanowienia zabezpieczeń. Oprocentowanie będzie zmienne lub stałe, KGHM nie informuje jednak jeszcze, jaka będzie jego wysokość.

– W przypadku zawarcia umowy spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na sfinansowanie realizowanych projektów inwestycyjnych mających na celu modernizację procesu produkcyjnego, jak i dostosowanie istniejących procesów do zmieniających się warunków górniczych, w celu poprawy wydajności, jak i utrzymania ciągłości produkcji oraz implementację rozwiązań dotyczących aspektów środowiskowych – czytamy w komunikacie Polskiej Miedzi.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "KGHM negocjuje prawie 1 mld zł pożyczki"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
złośliwyleczprawdziwy
Gość
złośliwyleczprawdziwy
10 dni 14 godzin temu

Muszą mieć na ten mega podatek co go „zaraz po wyborach PiS zniósł”. To nie KGHM został zrobiony w balona tylko górnicy. Na dole oszczędza się na czym się da, teraz jeszcze kredyt ?! Gdzie związki zawodowe SOLIDARNOŚCI, dla czego nie biją na alarm. Przecież to „państwo” w końcu zniszczy tą firmę !

qwer
Gość
qwer
10 dni 21 godzin temu

ponoć zysk jest właściciela firmy to po co płacą kopidołą zyski, to powinno być zlikwidowane, a podatek od wykopalin powinien być podniesiony bo kghm niszczy środowisko i uwstecznia ludzi. Pracownicy doprowadzają ten zakład do ruiny zyskami które im się nie należą i handlują rekawiczkami butami i wieloma innych rzeczy, które wynoszą z kghm. Znam takiego co wynosi wodę gazowaną 0,33 i sprzedaje .Dlatego KGHM musi wziąć kredyt .

cu
Gość
cu
11 dni 39 minut temu

przecież to zakup pieniądza na rynku, dlaczego więc nie ogłoszono przetargu dla banków, ciągle tylko finansowe machlojki

MOON
Gość
MOON
11 dni 15 godzin temu

Z jednej strony ciągły sponsoring z drugiej strony zadłużanie się.. ciekawie na zewnątrz wygląda taka ekonomia 😀

AntyRocky
Gość
AntyRocky
11 dni 16 godzin temu

Kiedy wreszcie skończą ciągnąć tą kasę z firmy?Na byle pier..y to wiedzą gdzie przyjść i zawsze musi być a jak firma potrzebuję to musi brać kredyt.Może już najwyższy czas spełnić te obietnice i zlikwidować albo chociaż zmniejszyć ten podatek.Jak potrzebowali głosów to wiedzieli gdzie przyjechać a teraz co?

teotero
Gość
teotero
11 dni 17 godzin temu

szaraczki , nie wy tu decydujecie i zbędne tu wasze wypociny … mafia rządzi i zarabia na swoje konta , wy jesteście tylko od skomlenia ..

Rocky
Gość
Rocky
11 dni 19 godzin temu

I po co ten płacz diabełków? nic to nie zmieni,głosowaliście na dojną zmianę to teraz nie skomleć, Jarosław potrzebuję kasę na rozmnażanie królików i komisję smoleńską to skąd ma brać?Imperium głupoty kosztuje, to nie są tanie rżeczy.Zjazd na dół i kopać, nie marudzić

pozyczka
Gość
pozyczka
11 dni 21 godzin temu

Dlaczego redakcja usunęła mój komentarz o upadku wielkiego kombinatu?

do Rocky
Gość
do Rocky
11 dni 22 godzin temu

nich twój Jarośławpolskezbaw i jego sekta odczepi się od KGHM i przestanie ciągnąć kase na swoje bzdurne pomysły to firma nie będzie musiała brać kredytów, na inwestycje i podwyżki dla ludzi wystarczy

kuki
Gość
kuki
11 dni 21 godzin temu

Firma brała kredyty nawet jak nie było podatku – nie jest to nic nadzwyczajnego, ale fakt przydałoby się choćby zmniejszyć podatek (bo o zniesieniu nie ma co marzyć).

Rocky
Gość
Rocky
11 dni 22 godzin temu

Jeżeli Miedz jest dobrem Narodowym to niech Naród też spłaca ten kredyt a jak nie to zerwać kontrakt [podatek od kop. ]podpisany za czasów Imperium zła.

pozyczka
Gość
pozyczka
11 dni 23 godzin temu

KGHM zaciąga pożyczke? Widać upadek wielkiego kombinatu

Ewuniamm
Gość
Ewuniamm
11 dni 23 godzin temu

Niech zniosą podatek to takiej spółce jak KGHM nie potrzebne będą pożyczki!!!

wpDiscuz