KGHM negocjuje prawie 1 mld zł pożyczki

900 mln zł ma wynieść pożyczka, jaką chce zaciągnąć KGHM w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Zarząd spółki wydał już zgodę na ustalenie warunków transakcji.

Według wstępnej oferty EBI pożyczka może być udzielona na 12 lat, w złotówkach lub równowartości w dolarach lub euro i wypłacana w transzach. Bank nie będzie wymagał od spółki ustanowienia zabezpieczeń. Oprocentowanie będzie zmienne lub stałe, KGHM nie informuje jednak jeszcze, jaka będzie jego wysokość.

– W przypadku zawarcia umowy spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na sfinansowanie realizowanych projektów inwestycyjnych mających na celu modernizację procesu produkcyjnego, jak i dostosowanie istniejących procesów do zmieniających się warunków górniczych, w celu poprawy wydajności, jak i utrzymania ciągłości produkcji oraz implementację rozwiązań dotyczących aspektów środowiskowych – czytamy w komunikacie Polskiej Miedzi.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
złośliwyleczprawdziwy
złośliwyleczprawdziwy
1 rok 1 miesiąc temu

Muszą mieć na ten mega podatek co go „zaraz po wyborach PiS zniósł”. To nie KGHM został zrobiony w balona tylko górnicy. Na dole oszczędza się na czym się da, teraz jeszcze kredyt ?! Gdzie związki zawodowe SOLIDARNOŚCI, dla czego nie biją na alarm. Przecież to „państwo” w końcu zniszczy tą firmę !

qwer
qwer
1 rok 1 miesiąc temu

ponoć zysk jest właściciela firmy to po co płacą kopidołą zyski, to powinno być zlikwidowane, a podatek od wykopalin powinien być podniesiony bo kghm niszczy środowisko i uwstecznia ludzi. Pracownicy doprowadzają ten zakład do ruiny zyskami które im się nie należą i handlują rekawiczkami butami i wieloma innych rzeczy, które wynoszą z kghm. Znam takiego co wynosi wodę gazowaną 0,33 i sprzedaje .Dlatego KGHM musi wziąć kredyt .

cu
cu
1 rok 1 miesiąc temu

przecież to zakup pieniądza na rynku, dlaczego więc nie ogłoszono przetargu dla banków, ciągle tylko finansowe machlojki

MOON
MOON
1 rok 1 miesiąc temu

Z jednej strony ciągły sponsoring z drugiej strony zadłużanie się.. ciekawie na zewnątrz wygląda taka ekonomia 😀

AntyRocky
AntyRocky
1 rok 1 miesiąc temu

Kiedy wreszcie skończą ciągnąć tą kasę z firmy?Na byle pier..y to wiedzą gdzie przyjść i zawsze musi być a jak firma potrzebuję to musi brać kredyt.Może już najwyższy czas spełnić te obietnice i zlikwidować albo chociaż zmniejszyć ten podatek.Jak potrzebowali głosów to wiedzieli gdzie przyjechać a teraz co?

teotero
teotero
1 rok 1 miesiąc temu

szaraczki , nie wy tu decydujecie i zbędne tu wasze wypociny … mafia rządzi i zarabia na swoje konta , wy jesteście tylko od skomlenia ..

Rocky
Rocky
1 rok 1 miesiąc temu

I po co ten płacz diabełków? nic to nie zmieni,głosowaliście na dojną zmianę to teraz nie skomleć, Jarosław potrzebuję kasę na rozmnażanie królików i komisję smoleńską to skąd ma brać?Imperium głupoty kosztuje, to nie są tanie rżeczy.Zjazd na dół i kopać, nie marudzić

pozyczka
pozyczka
1 rok 1 miesiąc temu

Dlaczego redakcja usunęła mój komentarz o upadku wielkiego kombinatu?

do Rocky
do Rocky
1 rok 1 miesiąc temu

nich twój Jarośławpolskezbaw i jego sekta odczepi się od KGHM i przestanie ciągnąć kase na swoje bzdurne pomysły to firma nie będzie musiała brać kredytów, na inwestycje i podwyżki dla ludzi wystarczy

kuki
kuki
1 rok 1 miesiąc temu

Firma brała kredyty nawet jak nie było podatku – nie jest to nic nadzwyczajnego, ale fakt przydałoby się choćby zmniejszyć podatek (bo o zniesieniu nie ma co marzyć).

Rocky
Rocky
1 rok 1 miesiąc temu

Jeżeli Miedz jest dobrem Narodowym to niech Naród też spłaca ten kredyt a jak nie to zerwać kontrakt [podatek od kop. ]podpisany za czasów Imperium zła.

pozyczka
pozyczka
1 rok 1 miesiąc temu

KGHM zaciąga pożyczke? Widać upadek wielkiego kombinatu

Ewuniamm
Ewuniamm
1 rok 1 miesiąc temu

Niech zniosą podatek to takiej spółce jak KGHM nie potrzebne będą pożyczki!!!

wpDiscuz