KGHM dał pracę repatriantom

Na początek pięciu rodzinom zaproponowano pracę i mieszkanie – tak KGHM wspiera repatriantów, którzy chcą powrócić do Polski i związać swoją przyszłość z pracą w Zagłębiu Miedziowym. – To osoby o ponadprzeciętnych kwalifikacjach – mówi prezes Polskiej Miedzi.

KGHM jako jedna z pierwszych dużych spółek zaangażował się we wsparcie naszych rodaków powracająch do Polski.

– Zaoferowaliśmy pomoc 58 osobom: 15 rodzinom i samotnej matce z dzieckiem. Część osób się nie zdecydowała na przeprowadzkę na Dolny Śląsk, dla 21 osób zostały przygotowane oferty pracy. Pięć rodzin zadeklarowało podjęcie pracy i osiedlenie się w Lubinie i okolicach – mówi prezes zarządu KGHM Polska Miedź, Radosław Domagalski-Łabędzki. – Skala nie jest może bardzo duża, ale wszystkich zainteresowanych, którzy chcieli zacząć pracować w KGHM, udało się zagospodarować. Te osoby pracują w oddziałach, w centrali i są zadowolone, że mogą mieszkać w Zagłębiu Miedziowym – dodaje.

Program pomocy repatriantów jest wciąż otwarty.

– Cieszymy się tego i jesteśmy otwarci na dalszą pomoc repatriantom, nie tylko z Kazachstanu, choć ci stanowią większość – mówi Domagalski-Łabędzki i dodaje: – Część z tych osób ma ponadprzeciętne kwalifikacje i pasuje profilem swoich doświadczeń zawodowych do naszej działalności. Żyjemy w czasach rynku pracownika i choć KGHM dalej pozostaje pracodawcą pierwszego wyboru dla wielu osób, to mówiąc o całej grupie kapitałowej, potrzebujemy specjalistów. Nasza praca się profesjonalizuje i nawet taka firma jak KGHM aktywnie poszukuje ludzi, nie tylko selekcjonuje spośród nadsyłanych zgłoszeń – mówi prezes.

Tymczasem w centrali KGHM wzrosło zatrudnienie.

– Zatrudniliśmy 48 osób w ramach zmiany regulaminu organizacyjnego. Część osób przenieśliśmy z oddziałów, cześć, ponieważ zmieniliśmy model zarządzania aktywami zagranicznymi, pracuje bezpośrednio na rzecz obsługi kopalni zagranicznych, co przynosi bardzo dobre rezultaty. Na kopalniach natomiast zatrudnienie jest zgodne z budżetem – mówi prezes Domagalski-Łabędzki.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "KGHM dał pracę repatriantom"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 7 dni temu

Gdyby nie dobra zmiana to podział byłby inny,,,

Anonimowo
Gość
Anonimowo
11 miesięcy 8 dni temu

Dzieci naszych górników na emigracji zarobkowej z kwaterunkiem w kącie pokoju za grubą kasę a „dobra zmiana”Robi prezenty!Zrozumiał bym że dają pracę i mieszkanie repatriantom wtedy kiedy na naszym rynku nie można znależć rąk do pracy ale do KGHM nadal stoi kolrjka młodych,miejscowych chłopaków!!!

Kuśka Jarek
Gość
Kuśka Jarek
11 miesięcy 7 dni temu

oferty: SPECJALISTA DO SPRAW TELEKOMUNIKACJI POD ZIEMIĄ…
;SPECJALISTA DO SPRAW APARATURY GEOFIZYCZNEJ POD ZIEMIĄ…
:INSPEKTOR DO SPRAW OBUDOWY GÓRNICZEJ POD ZIEMIĄ….
Kto pierwszy ten lepszy.

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 8 dni temu

Warto było zaryzykować 2 lata temu,,,, teraz wierze w cuda.Diabełki sie ma,,,mówią że z nudów szukaliście dziury w całym i stąd ten wielki wybuch,,, inni dodają że wasze wejście do Raju doprowadziło do wypędzeń,,,PO kiego diabła wchodziliście w to,,,

onn
Gość
onn
11 miesięcy 8 dni temu

pff, ale bezsens! Jeszcze pewnie dostali mieszkania za friko?

Tak dostali te mieszkania komunalne na które od 10
Gość
Tak dostali te mieszkania komunalne na które od 10
11 miesięcy 8 dni temu

Dostali mieszkania komunalne te na które czekaja ludzie mieszkancy lubina juz po 10 15 lat czekaja po dziekujęmy Prezydentowi Raczynskiemu BRAWO

Kuśka Jarek
Gość
Kuśka Jarek
11 miesięcy 8 dni temu

Autochtoni ujadają, kiedy były wakaty w kopalniach to siedzieli na ławkach i piwo sączyli a kiedy firma zadbała o ludzi i swój interes to jak zwykle ujadanie…Kiedy wchodzicie na Lubiński portal to przynajmniej okna otwórzcie bo leniem czuć nawet via net!

Lukas
Gość
Lukas
11 miesięcy 8 dni temu

A może by tak dać pracę zwykłym osobom z regionu – oczywiście z odpowiednim wykształceniem i umiejętnościami a nie tylko zatrudnia się pociotków typu malarz, piekarz, kucharz itd.

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 8 dni temu

Dzięki Komunie napływowi dostali pracę i miejsce do życia.Dzięki dobrej zmianie napływowi ze wschodu spełniają marzenia.Dzięki dobrej zmianie ominęło nas[darowizna] nieszczęście z zach itd,itd.Są też tacy co od 2 lat marzą o tragedii

yetick
Gość
yetick
11 miesięcy 8 dni temu

Większość potrafi tylko narzekać jak jest u nas źle, warto wiedzieć że są tacy co mają gorzej.. Nasi rodacy za wschodnią granicą zachowali pamięć i kulturę polskości oraz tak wielki i autentyczny patriotyzm.
Możemy sami wiele się od nich nauczyć, wolę ich bardziej niż „kulturę” która zalewa zachodnią Europę.
Takiej inicjatywie mogę tylko przyklasnąć..

ela
Gość
ela
11 miesięcy 8 dni temu

A to my mamy jeszcze jakiś repatriantów kto chciał wrócić do kraju wrócił i rozpoczął życie na nowo. Wielu ludzi czeka na pracę w naszym rejonie i lipa a ty nagle tyle miejsc pracy się znalazło. Kiedy zadbamy o naszych mieszkańców???????? Żal.

ja
Gość
ja
11 miesięcy 8 dni temu

Tubylcy staraja sie o prace w kghm od paru lat a oni sprowadzaja ludzi do pracy ktorym niewyszlo zagranica.

wpDiscuz