KGHM dał pracę repatriantom

Na początek pięciu rodzinom zaproponowano pracę i mieszkanie – tak KGHM wspiera repatriantów, którzy chcą powrócić do Polski i związać swoją przyszłość z pracą w Zagłębiu Miedziowym. – To osoby o ponadprzeciętnych kwalifikacjach – mówi prezes Polskiej Miedzi.

KGHM jako jedna z pierwszych dużych spółek zaangażował się we wsparcie naszych rodaków powracająch do Polski.

– Zaoferowaliśmy pomoc 58 osobom: 15 rodzinom i samotnej matce z dzieckiem. Część osób się nie zdecydowała na przeprowadzkę na Dolny Śląsk, dla 21 osób zostały przygotowane oferty pracy. Pięć rodzin zadeklarowało podjęcie pracy i osiedlenie się w Lubinie i okolicach – mówi prezes zarządu KGHM Polska Miedź, Radosław Domagalski-Łabędzki. – Skala nie jest może bardzo duża, ale wszystkich zainteresowanych, którzy chcieli zacząć pracować w KGHM, udało się zagospodarować. Te osoby pracują w oddziałach, w centrali i są zadowolone, że mogą mieszkać w Zagłębiu Miedziowym – dodaje.

Program pomocy repatriantów jest wciąż otwarty.

– Cieszymy się tego i jesteśmy otwarci na dalszą pomoc repatriantom, nie tylko z Kazachstanu, choć ci stanowią większość – mówi Domagalski-Łabędzki i dodaje: – Część z tych osób ma ponadprzeciętne kwalifikacje i pasuje profilem swoich doświadczeń zawodowych do naszej działalności. Żyjemy w czasach rynku pracownika i choć KGHM dalej pozostaje pracodawcą pierwszego wyboru dla wielu osób, to mówiąc o całej grupie kapitałowej, potrzebujemy specjalistów. Nasza praca się profesjonalizuje i nawet taka firma jak KGHM aktywnie poszukuje ludzi, nie tylko selekcjonuje spośród nadsyłanych zgłoszeń – mówi prezes.

Tymczasem w centrali KGHM wzrosło zatrudnienie.

– Zatrudniliśmy 48 osób w ramach zmiany regulaminu organizacyjnego. Część osób przenieśliśmy z oddziałów, cześć, ponieważ zmieniliśmy model zarządzania aktywami zagranicznymi, pracuje bezpośrednio na rzecz obsługi kopalni zagranicznych, co przynosi bardzo dobre rezultaty. Na kopalniach natomiast zatrudnienie jest zgodne z budżetem – mówi prezes Domagalski-Łabędzki.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "KGHM dał pracę repatriantom"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Gość
Rocky
8 miesięcy 8 dni temu

Gdyby nie dobra zmiana to podział byłby inny,,,

Anonimowo
Gość
Anonimowo
8 miesięcy 8 dni temu

Dzieci naszych górników na emigracji zarobkowej z kwaterunkiem w kącie pokoju za grubą kasę a „dobra zmiana”Robi prezenty!Zrozumiał bym że dają pracę i mieszkanie repatriantom wtedy kiedy na naszym rynku nie można znależć rąk do pracy ale do KGHM nadal stoi kolrjka młodych,miejscowych chłopaków!!!

Kuśka Jarek
Gość
Kuśka Jarek
8 miesięcy 8 dni temu

oferty: SPECJALISTA DO SPRAW TELEKOMUNIKACJI POD ZIEMIĄ…
;SPECJALISTA DO SPRAW APARATURY GEOFIZYCZNEJ POD ZIEMIĄ…
:INSPEKTOR DO SPRAW OBUDOWY GÓRNICZEJ POD ZIEMIĄ….
Kto pierwszy ten lepszy.

Rocky
Gość
Rocky
8 miesięcy 8 dni temu

Warto było zaryzykować 2 lata temu,,,, teraz wierze w cuda.Diabełki sie ma,,,mówią że z nudów szukaliście dziury w całym i stąd ten wielki wybuch,,, inni dodają że wasze wejście do Raju doprowadziło do wypędzeń,,,PO kiego diabła wchodziliście w to,,,

onn
Gość
onn
8 miesięcy 9 dni temu

pff, ale bezsens! Jeszcze pewnie dostali mieszkania za friko?

Tak dostali te mieszkania komunalne na które od 10
Gość
Tak dostali te mieszkania komunalne na które od 10
8 miesięcy 9 dni temu

Dostali mieszkania komunalne te na które czekaja ludzie mieszkancy lubina juz po 10 15 lat czekaja po dziekujęmy Prezydentowi Raczynskiemu BRAWO

Kuśka Jarek
Gość
Kuśka Jarek
8 miesięcy 9 dni temu

Autochtoni ujadają, kiedy były wakaty w kopalniach to siedzieli na ławkach i piwo sączyli a kiedy firma zadbała o ludzi i swój interes to jak zwykle ujadanie…Kiedy wchodzicie na Lubiński portal to przynajmniej okna otwórzcie bo leniem czuć nawet via net!

Lukas
Gość
Lukas
8 miesięcy 9 dni temu

A może by tak dać pracę zwykłym osobom z regionu – oczywiście z odpowiednim wykształceniem i umiejętnościami a nie tylko zatrudnia się pociotków typu malarz, piekarz, kucharz itd.

Rocky
Gość
Rocky
8 miesięcy 9 dni temu

Dzięki Komunie napływowi dostali pracę i miejsce do życia.Dzięki dobrej zmianie napływowi ze wschodu spełniają marzenia.Dzięki dobrej zmianie ominęło nas[darowizna] nieszczęście z zach itd,itd.Są też tacy co od 2 lat marzą o tragedii

yetick
Gość
yetick
8 miesięcy 9 dni temu

Większość potrafi tylko narzekać jak jest u nas źle, warto wiedzieć że są tacy co mają gorzej.. Nasi rodacy za wschodnią granicą zachowali pamięć i kulturę polskości oraz tak wielki i autentyczny patriotyzm.
Możemy sami wiele się od nich nauczyć, wolę ich bardziej niż „kulturę” która zalewa zachodnią Europę.
Takiej inicjatywie mogę tylko przyklasnąć..

ela
Gość
ela
8 miesięcy 9 dni temu

A to my mamy jeszcze jakiś repatriantów kto chciał wrócić do kraju wrócił i rozpoczął życie na nowo. Wielu ludzi czeka na pracę w naszym rejonie i lipa a ty nagle tyle miejsc pracy się znalazło. Kiedy zadbamy o naszych mieszkańców???????? Żal.

ja
Gość
ja
8 miesięcy 9 dni temu

Tubylcy staraja sie o prace w kghm od paru lat a oni sprowadzaja ludzi do pracy ktorym niewyszlo zagranica.

wpDiscuz