KGHM. Awaria usunięta, produkcja już ruszyła

Udało się już uruchomić ciąg produkcyjny huty Miedzi Głogów I po awaryjnej naprawie kotła odzysknicowego, który odpowiada za schładzanie i odpylanie gazów procesowych z pieca zawiesinowego. Jak informuje biuro prasowe KGHM, huta pracuje obecnie w pełnych zdolnościach produkcyjnych.

Fot. KGHM

Kocioł odzysknicowy przeszedł wszystkie próby ciśnieniowe przez Urząd Dozoru Technicznego. Uruchomiono także piec zawiesinowy podając nadawę koncentratu.

Przyczyną awarii, do której doszło na początku października, było oberwanie się spieku (połączenia pyłów i metali, które zarastają kocioł), który uderzył w kocioł i spowodował jego rozszczelnienie. Awaria spowodowała zatrzymanie instalacji pieca zawiesinowego, co oznacza zatrzymanie podawania koncentratu do pieca.

Od 19 października trwa rozruch techniczny instalacji prażenia koncentratów miedzi, która jest niezbędnym uzupełnieniem projektu pirometalurgii. Rozpalenie palników pieca prażalniczego nastąpiło 25 października. Zgodnie z harmonogramem, urządzenie jest obecnie przygotowywane technologicznie do uruchomienia produkcji w pierwszej połowie listopada, w celu podania prażonki koncentratu do pieca zawiesinowego. Następuje wygrzewanie, które ma na celu odparowanie wilgoci i zespojenie wymurówki oraz przygotowanie złoża fluidalnego do eksploatacji.

Instalacja prażenia koncentratów miedzi służy do usuwania węgla organicznego i częściowo siarki z mieszaniny koncentratów w celu obniżenia kaloryczności wsadu kierowanego do pieca zawiesinowego HMG I, co umożliwia zwiększenie wydajności przerobu koncentratów.

Źródło: biuro prasowe KGHM

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Jarosławzbaw
Jarosławzbaw
1 rok 3 miesięcy temu

cieszą się że ktoś wprowadził podatek od kopalin bo kasa wpływa a że ktoś coś obiecał? „ciemny lud” wszystko kupi, cieszą sie ze bedzie mozna po cichu sprywatyzowac Firmę tak jak niedawno np.Hortex bo ” ciemny lud ” wszystko kupi, cieszą sie że bedzie likwidacja przywilejów tak jak zlikwidowali mundurowym, nauczycielom, Solidarności, itd itp, przyjdzie czas i na górników a „ciemny lud” wszystko kupi da sie im piweńko , może 500+ , i ” ciemny lud” kupi wszystko

Rocky
Rocky
1 rok 3 miesięcy temu

Cieszyli się kiedy sprzedawano 10 procent akcji wprowadzano podatek od kopalin cieszą się z każdych niepowodzeń Koncernu.Myśleli też że doczekają prywatyzacji Firmy i likwidacji przywilejów,,,a tu takie rozczarowanie ,,,pozostało zaglądanie do portfela piweńka,,,, i lanie piany z zazdrości,

wpDiscuz