Kapusta i pierogi w Księginicach

Siedem ekip zgłosiło się do tegorocznego Festiwalu Kapusty i Pieroga, który w najbliższą sobotę, 9 września, odbędzie się w Księginicach. Atrakcji nie zabraknie. Konkursy kulinarne, warsztaty lepienia pierogów oraz kiermasze rękodzieła artystycznego – to tylko niektóre z nich.

W konkursie kulinarnym zaprezentują się: Buczynianki, Kobitki z Czerńca, Koło Gospodyń z Miłosnej, Koło Kobiet Niezależnych Babeczki z Osieka, Koło Gospodyń Wiejskich Iskierka z Księginic, Zespół Jarzębina z Księginic oraz Koło Gospodyń Krzeczyn Wielki. Dodatkowo Koło Kobiet Niezależnych Babeczki przeprowadzi warsztaty lepienia pierogów z udziałem publiczności.

To już dziewiąta edycja festiwalu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przyciągając publiczność z całego regionu. Trudno się dziwić – pierogów tak finezyjnie wykonanych – daleko trzeba by szukać. Z ziemniakami i suszonymi grzybami, z kaszanką, dynią, kaszą gryczaną, wołowiną czy soczewicą. Koła Gospodyń Gminy Lubin prześcigają się w pomysłach na farsz i w kunszcie wykonania ciasta.

Na festiwalu nie zabraknie też z pewnością wyjątkowych potraw z kapusty. W ubiegłym roku królowały: zupa gołąbkowa, kapusta faszerowana mięsem, schab pieczony na kapuście z ananasem oraz roladki z kapustą i pieczarkami. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego staropolskiego bigosu i łazanek.

Każdy, kto zdecyduje się na spędzenie soboty w Księginicach, będzie mógł skorzystać z bezpłatnej degustacji dań konkursowych, stoisk rękodzielniczych, ustawionych przez lokalnych twórców. Na najmłodszych czekać będą akcesoria dmuchane, z których będzie można korzystać bezpłatnie.

Oprócz kulinarnych zmagań będzie również oferta muzyczna. Na festiwalowej scenie wystąpią zespoły związane z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin. Będzie można usłyszeć gospodarzy – zespół Jarzębina, Lubin, Lejdis i Iskra. Muzycznym podsumowaniem będzie występ grupy Szczypta E-Mollu.

Początek imprezy o godzinie 16.

AUTOR: Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz