Kadeci SMK z kolejnym doświadczeniem

158

Siódma seria spotkań zastała kadetów SMK Lubin na własnym terenie. Podopieczni Szymona Pietraszka rozegrali niełatwe spotkanie z ekipą z Wałbrzycha.

Kacper Sokólski, kapitan wałbrzyskiej ekipy otworzył wynik meczu celnym rzutem za dwa punkty. Dawid Chmielewski podwyższył na 0:4. W 4. minucie spotkania gospodarze po raz pierwsi zdobyli punkty. Ich autorem był Jakub Jamroży. Pierwsza kwarta grana była na przewagi i zakończyła się rezultatem po 12. W drugiej części meczu to goście zaczęli narzucać swoje warunki gry, a w pewnym momencie w przeciągu czterech minut, ekipa Marcina Ewiaka dopisała na swoje konto 12 punktów. W kolejnych kwartach rosła przewaga rywali, choć SMK Lubin walczyło bardzo ambitnie to ostatecznie musiało uznać wyższość przeciwników, którzy wygrali 37:87. Dla podopiecznych Szymona Pietraszka, najwięcej punktów rzucił Jakub Jamroży (10), a dla rywali Dorian Ewiak i Remigiusz Zazulak (12). – Dużo strat, ale ogólnie atak i obrona już lepiej działa – podkreśla Dawid Macowicz, zawodnik SMK Lubin.

Obie ekipy wraz z przybyłymi na mecz kibicami odśpiewały hymn Polski. To wyjątkowa chwila, którą każdy z uczestników tego wydarzenia zapamięta na długo.

– To była inicjatywa jednego z rodziców, pana Bartka Czubaka i oczywiście przystaliśmy na ten pomysł. Jesteśmy wszyscy Polakami i cieszymy się z tego. Emocje, aż zadrżało w środku. Zawsze marzyło się, aby zagrać przy hymnie Polski i dzisiaj tak było – komentuje Szymon Pietraszek, szkoleniowiec SMK Lubin.

7.kolejka Ligi Kadetów U-15
Sala gimnastyczna RCS przy ul. KEN 17B
SMK Lubin – Górnik Trans.eu Wałbrzych 37:87 ( 1 kwarta: 12:12, 2 kwarta: 9:30, 3 kwarta: 7:17, 4 kwarta: 9:28)

Punkty dla SMK: Jakub Jamroży 10, Sebastian Ziółkowski 9, Krzysztof Niebylski 6, Hubert Tarnawski 6, Dawid Kogut 4, Maciej Fonał 2.